حوادث جاده ای در گلستان 22 درصد کاهش یافت

گرگان - خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی گلستان گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی پلیس تاکنون شاهد کاهش 22 درصدی انواع تصادفات و حوادث در جاده های استان بوده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، سردار حمید عطایی بعد از ظهر جمعه در حاشیه اجرای طرح نوروزی پلیس در گرگان افزود: این درحالیست که تصادفات منجر به فوت در سطح شهرهای استان 100 درصد کاهش یافته است.

وی تعامل بین پلیس و مردم را در استان گلستان در حد بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: برقراری نظم و انضباط اجتماعی در جامعه با اعتماد مردم رابطه دو سویه دارد وهرچه این اعتماد بالاتر باشد به همان اندازه نظم وامنیت اجتماعی هم بالاتر خواهد بود.

سردار عطایی با تأکید بر این نکته که آگاهی بخشی افکار عمومی و اطلاع رسانی در خصوص حقوق فردی و اجتماعی و تبیین فوایید مشارکت شهروندان از جمله مؤلفه های مؤثر در فرایند نهادینه ساختن نظم و صیانت از امنیت پایدار است افزود: نیروی انتظامی به عنوان سازمان قانونی و رسمی حافظ امنیت و نظم عمومی در جامعه معتقد به استفاده از تمامی ظرفیت های اجتماعی در فرایند تأمین امنیت پایدار و مقابله با ناهنجاری هاست.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده است که هر زمان مشارکت مردم آگاهانه تر، پر شور تر و فعال تر باشد امنیت با هزینه کمتری حاصل می شود و آثار اجتماعی و روانی آن نیز پایدار تر خواهد بود.

سردار عطایی خدمت رسانی به مردم را افتخاری بزرگ برای کارکنان انتظامی عنوان کرد و گفت: کسب رضایت شهروندان و ایجاد امنیت و آرامش مطلوب برای شهروندان آرزوی قلبی کارکنان پلیس بوده و برقراری امنیت برای شهروندان بهترین هدیه نوروزی پلیس به مردم است.

کد خبر 1277876

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =