سردار سرتيپ سيد محمد حجازي فرمانده نيروي مقاومت بسيج با تاكيد بر اينكه بسيج درحادثه دانشگاه علم و صنعت هيچ نقشي نداشته است، گفت: اين حادثه سيري داشته و برخي با حركت حساب شده در جهت ايجاد نا آرامي، از طريق نشريات دانشجويي دانشگاه اهانت هاي آشكاري به مقدسات داشتند.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر" وي شب گذشته در نشست هم انديشي بسيج و رسانه افزود: مسئول نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه علم و صنعت در نماز جماعت به اين اهانت هاي آشكار واكنش نشان داده و نسبت به آن اعتراض مي كند اما تاكيد مي كند كه از سوي دانشجويان عكس العملي نشان داده نشود.

حجازي خاطرنشان كرد: عده اي از نمازگزاران حركت مي كنند تا اعتراض خود را به رييس دانشگاه اعلام كنند در اين ميان رييس دانشگاه با تعجيل از دفتر خود خارج مي شود تا به محل ديگري برود كه فردي بي جهت در اين بين فرياد مي زند رييس دانشگاه در حال فرار است. عداه اي نيز تحريك شده و در نهايت ايشان را سوار بر اتوبوس مي كنند تاوي  را به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برده و درآنجا اعتراض خود را اعلام كنند.

فرمانده نيروي مقاومت بسيج تاكيد كرد: مسئول نهاد نمايندگي در دانشگاه نيز مورد ضرب و شتم قرار گرفت اما كسي به آن نپرداخت، ضرب و شتم رييس دانشگاه نيز اقدامي ناشايست بود اما چرا برخي از مطبوعات و رسانه ها تنها به اين مساله پرداختند و توجهي به ضرب و شتم مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه نداشتند.

وي تصريح كرد: عده اي با هجوم به دفتر بسيج دانشگاه اقدام به شكستن شيشه ها و تخريب تجهيزات مربوط به بسيج دانشجويي نمودند اما به اين مساله نيز پرداخته نشد. حتي به دفتر بسيج خواهران هجوم مي آورند كه آنان نيز با خونسردي تمام مي گويند حتي اگر اينجا را آتش بزنيد ما از دفتر خارج نخواهيم شد .

سردار حجازي اضافه كرد: افرادي كه كميته انضباطي با آنها برخورد كرد 13 نفر بودند كه تنها يك نفر از آنان عضو بسيج دانشجويي بوده است كه با وي از سوي بسيج دانشجويي برخورد شد وافراد ديگر نيز گرچه اظهار دلسوزي نيز كرده اند، اما سرخود و بي منطق اقداماتي را انجام داده اند.

فرمانده نيروي مقاومت بسيج تاكيد كرد: رييس دانشگاه خود نيز اظهار كرده كه مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه در صحنه حضور داشته و مانع ضرب و شتم او مي شده است.

وي تاكيد كرد: ما قراين و شواهدي متقن داريم كه عده اي درصدد بر هم ريختن جو دانشگاه هاو گرفتن آرامش از حوزه علم هستند و حيات آنها در آشوب و درگيري است.

سردار حجازي گفت: ما بارها گفته ايم حفظ آرامش و احترام محيط علم و دانش لازم و ضروري است و هرگونه اقدام تنش زا در هر محيطي را به هر نحو محكوم مي كنيم.

کد خبر 128837

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =