كامبيز روشن روان ، كتاب 7 جلدي " سلفژ " را منتشر مي كند

كامبيز روشن روان كتاب سلفژ را با شيوه اي متفاوت در 7 جلد منتشر مي كند.

كامبيز روشن روان در گفتگو با خبر نگار هنري " مهر "  گفت: اين كتاب با هدف آموزش درست و با استفاده از منابع جديد و متنوع ، در 7 جلد براي كاربرد هنرجويان موسيقي به خصوص دانش آموزان هنرستان هاي موسيقي نوشته مي شود.
روشن روان كه هم اكنون مشغول به پايان رساندن جلد اول اين كتاب است درباره تفاوت هاي اين كتاب با ديگر كتب " سلفژ "  گفت:  در اين كتاب روي ديكته موسيقي تاكيد فراواني شده است . همچنين از تمرين هايي زيادي استفاده شده است ،  تا آنجايي كه هنرآموز مي تواند بدون داشتن استاد،  سلفژ را شخصا ياد بگيرد و كم استعدادترين موزيسن ها نيز مي توانند از اين كتاب استفاده كنند.
وي افزود: براي هرسال تحصيلي هنرستان موسيقي يك جلد از اين  كتاب كاربرد دارد و هرجلداز آن مي تواند تمام نيازهاي يكساله  دانش آموز هنرستان را برطرف كند.  براساس اين موضوع اين كتاب ها طراحي شده اند و مطالب لازم در آنها گنجانيده شده است.
روشن روان  در ادامه گفت: روش هايي كه در اين كتاب آمده است ، روش هاي جديدي است كه در آموزش سلفژ وارد شده است ، مثل آموزش فواصل يا  ريتم در موسيقي به شكلي متفاوت.  همچنين از قطعات آوازي و توناليته هاي مختلف نيز استفاده شده است  و مركزيت از گام  " دو ماژور" برداشته شده است.
وي خاطر نشان كرد:  اين كتاب با همكاري يكي از مدرسين كارآمد سلفژ " مرتضي دلشب"  در دست تاليف است.

کد خبر 12924

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =