مدیریت ساماندهی رودخانه خشک شیراز ایجاد می شود

شیراز - خبرگزاری مهر: شهردار شیراز از اجرای مدیریت ساماندهی رودخانه خشک در این شهرداری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، علیرضا پاک فطرت عصر پنجشنبه در اولین نشست خبری خود در سال جاری گفت: یکی از برنامه های ما در سال جاری ساماندهی رودخانه خشک است چراکه باید از این پتانسیل به بهترین نحوه استفاده شود و به مشکلاتی که در مباحث بهداشتی و منظر شهری به وجود آمده پایان داده شود.

وی با اشاره به اینکه تیم مدیریتی بسته نشده است، افزود: تیم مدیریتی شهرداری شیراز تکمیل نشده بلکه به فکر این هستیم که برخی از سازمانهای شهرداری را ادغام و سازمانها را به مدیریت تبدیل کنیم که در این خصوص از مشاور نیز استفاده می کنیم تا روند حرکتی آنها سرعت بیشتری پیدا کند.

شهردار شیراز تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری شیراز دارای 16 سازمان است که این تعدد سازمان هزینه هایی را به ما تحمیل می کند در صورتیکه اگر مباحث به شکل مدیریتی پیگیری شود روند اجرایی کردن پروژه ها با دقت و سرعت بیشتر انجام می شود، همانگونه که برای سد تنگ سرخ مدیریت انتخاب شد.

پاک فطرت در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یکی از اولویتهای سال جاری اتمام پروژه های هدف 90 در شیراز است، یادآور شد: در مباحث عمران شهری شورای شهر تکالیفی را مشخص کرده که آنها تحت عنوان پروژه های هدف 90 شناخته می شود که امیدواریم تا پایان سال و یا میانه سال آینده اکثر این پروژه ها به اتمام برسد.

وی افزود: از طرفی دیگر نباید برای آبادانی شهر در خصوص مباحث عمرانی تنها به پروژه های هدف 90 تکیه کرد که در این راستا در خرداد ماه دو پروژه دیگر کلنگ زنی خواهد شد و در تلاشیم که حداقل هفت پروژه بزرگ تقاطع غیر همسطح عملیاتی شود.

شهردار شیراز تاکید کرد: انجام پروژه های بزرگ عمرانی نیازمند اعتبارات است که باید در این خصوص همکاری لازم با شهرداری شیراز به عمل آید.

پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وضعیت فرهنگی شیراز مناسب نیست گفت: نباید به گونه ای برداشت شود که با ساختن روگذر یا زیر گذر وضعیت فرهنگی نیز بهبود خواهد یافت بلکه باید بر روی فرهنگ شهری کارهایی صورت گیرد چراکه متاسفانه وضعیت فرهنگی شیراز خوب نیست.

وی با بیان اینکه جمع آوری قلیانهای سطح شهر وظیفه شهرداری نیست به یکی از مشکلات فرهنگی اشاره کرد و افزود: امروز شاهدیم که در بلوارها و پارکهای سطح شهر قلیانها به مردم عرضه می شود و جوانان نیز از این روند استقبال می کنند در صورتیکه این حرکت در حد و اندازه های این شهر با پیشینه فرهنگی نیست و اگرچه شهرداری  وظیفه ای در مقابل این کار ندارد ولی بارها اقدام به جمع آوری اینگونه مراکز کرده است.

شهردار شیراز تاکید کرد: ریشه تمامی این حرکتها در اشتغال است که در این خصوص باید با ایجاد فضای مناسب سرمایه گذاری در این شهر ایجاد اشتغال را مد نظر قرار دهیم.

کد خبر 1299993

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =