اتکای دولت به درآمدهای نفتی در برنامه پنجم کاهش نیافت

ساری - خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اتکای دولت به درآمدهای نفتی در برنامه پنجم توسعه کاهش نیافته است.

به گزارش خبرنگار مهر در آمل، عزت الله یوسفیان ملا شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری آمل، بخش تملک‌ دارایی را مهم‌ ترین بخش در بودجه اعلام کرد و افزود: افزایش اعتبارعمرانی در نظرگرفته شده برای تسریع در تکمیل طرح های در دست اجراو صنایع مادر تخصصی است.

وی، کاهش درآمدهای دولت از نفت را در قالب مهم ترین برنامه چهارم و پنجم توسعه دانست و تصریح کرد: پیش بینی شده بود در برنامه پنج ساله چهارم توسعه کل کشور هر سال 20 درصد از اتکای درآمدهای دولت از نفت کم بوده متاسفانه این مهم عملی نشد.

نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در چشم انداز20 ساله نظام به قطع وابستگی درآمدی دولت از نفت اشاره شده است، اضافه کرد: دولت در پایان برنامه چهارم باید به بخشی از اتکای خود به درآمدهای نفتی کاهش می داد که متاسفانه عملی نشد اما باید در طول برنامه پنج ساله پنجم هرسال 20درصد از وابستگی درآمدی دولت به نفت کاهش یابد.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه دولت هم در تلاش برای کاهش وابستگی نفتی در کشور است، افزایش مالیات‌های مستقیم در کشور را فشار به مردم وغیرکارشناسانه خواند و ادامه داد: دولت برای تحقق درآمدهای غیرنفتی به سمت صنایع غیرنفتی و تولید میعانات گازی در کشور برود تا ارزش افزوده واقعی از بخش نفت درکشور ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه هم اکنون حدود 70 درصد هزینه های بخش درمانی  کشور به دوش مردم است و دولت فقط 30 درصد این هزینه ها را پرداخت می کند، تصریح کرد: در بودجه امسال حدود دو میلیارد دلار به بودجه بهداشت و درمان افزوده شده تا از سهم هزینه های درمانی مردم کاسته شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این اعتبار با افزایش 1.5 دلاری به قیمت پیشنهادی 80 دلار به 81.5 دلار در سال 90 در بخش بهداشت و درمان اختصاص خواهد یافت.

کد خبر 1300004

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =