نایب قهرمانی شروع خوبی برای موفقیت آینده دو و میدانی قم است

قم - خبرگزاری مهر: مربی تیم دو و میدانی نونهالان استان قم گفت: کسب مقام نایب قهرمانی رقابت‌های دوومیدانی نونهالان کشور شروع خوبی برای موفقیت‌های آینده دو و میدانی قم محسوب می شود.‌

علی رضایی غروب پنج‌شنبه در حاشیه پیکارهای قهرمانی دو و میدانی نونهالان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در قم، اظهار داشت: خوشبختانه تلاش‌های مجموعه هیئت در امر استعدادیابی رده‌های سنی پایه در مرحله نخست بسیار موثر واقع شد و توانستیم با شایستگی مقام نایب قهرمانی کشور را به دست آوریم.

وی افزود: این در حالی است که اگر فدراسیون دوومیدانی موافقت می‌کرد، حتی توانایی اعزام دو تیم همزمان در این مسابقات را داشتیم و می‌توانستیم از بین تعداد زیاد دیگری دو و میدانی کار که پشت خط ماندند، چهره‌های مستعد دیگری نیز معرفی کنیم.

مربی تیم دو و میدانی نونهالان قم با اشاره به عملکرد تیم دوومیدانی نونهالان قم در این رقابت‌ها‌ خاطرنشان کرد: در این رقابت‌ها دوومیدانی ‌کاران تیم‌های نونهالان تهران،‌ مرکزی، البرز،‌ سمنان،‌ یزد و قم در 10 ماده به در پیست و زمین چمن مجموعه ورزشی 15 هزار نفری یادگار امام شهر مقدس قم با یکدیگر به رقابت پرداختند که سهم تیم قم نیز 10 مقام ارزشمند بود.

وی اضافه کرد: یکی از مدال‌های تیم قم در ماده 100 متر به دست آمد و طی آن حسین میرزایی با زمانی مناسب بعد از دوومیدانی کار تیم تهران در جایگاه دوم ایستاد و با شایستگی مقام نایب قهرمانی و نشان نقره را از آن خود کرد.

رضایی افزود: دیگر مدال آور تیم قم رضا ملک پور بود که در دو 400 متر با عملکردی قابل توجه، بعد از دوومیدانی کار تیم نونهالان البرز و بالاتر از دیگر دوومیدانی کار عضو تیم نونهالان قم یعنی رضا قوچالو در جایگاه دوم قرار گرفت و صاحب نشان نقره شد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در همین ماده یک مدال دیگر نیز نصیب تیم دو و میدانی نونهالان قم شد که بر اساس آن رضا قوچالویی بالاتر از نمایندگان تهران، یزد و مرکزی در جایگاه سوم ایستاد و تیم قم و خودش را صاحب نشان برنز کرد.

قهرمانی پرتاب دیسک برای نماینده قم

وی خاطرنشان کرد: با پایان رقابت‌های ماده پرتاب دیسک نیز علی مفتح از قم با پرتابی زیبا و قابل توجه قهرمان شد و به مدال طلا دست یافت ضمن اینکه در این ماده بعد از دوومیدانی کار تیم سمنان، عضوی از تیم یزد موفق به کسب مقام سوم شد.

مربی تیم دوومیدانی نونهالان استان قم بیان داشت: دو نماینده قم در ماده پرتاب نیزه نیز عملکرد موفقی داشتند که یک مقام قهرمانی و یک عنوان دومی سهم آنها بود که طی آن عنوان قهرمانی با پرتابی دیدنی به حامد خزایی از قم رسید و علی جبار پور دیگر نماینده قم با در رده دوم جای گرفت و صاحب نشان نقره شد.

وی اضافه کرد: مدال نقره ماده پرتاب وزنه نیز به یکی دیگر از دوومیدانی کاران تیم نونهالان قم رسید که طی آن علی اصغر زینلی از تیم دوومیدانی نونهالان قم با نمایشی قابل توجه مقام دوم را بعد از دوومیدانی کار تیم تهران به خود اختصاص داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین محمد رشید در ماده سه گانه بعد از نماینده تیم دو و میدانی نونهالان استان یزد در جایگاه دوم ایستاد و صاحب نشان نقره شد، ضمن اینکه نمایندگان تهران، مرکزی و سمنان موفق به کسب عناوین بعدی شدند.

رضایی با بیان اینکه تیم دوومیدانی قم در پایان موفق به کسب 48 امتیاز و مقام نایب قهرمانی شد، گفت: در پایان این مسابقات تیم تهران در صدر قرار گرفت، قم نایب قهرمان شد و سایر تیم‌های شرکت کننده در رده‌های بعدی ایستادند.

کد خبر 1300048

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =