کریمی، قاسمی و مستوفی جایزه بازیگری گرفتند

نیکی کریمی، ثریا قاسمی و لادن مستوفی در مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کیش جایزه بازیگری را در بخش‌های مختلف به دست آوردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به جزیره کیش، در آیین اختتامیه اولین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش که شامگاه پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه برگزار شد، در بخش‌های مختلف مناطق آزاد خلیج فارس و فیلم‌های بلند ویدئویی جمعی از هنرمندان جوایز خود را از داوران این جشنواره دریافت کردند.

در بخش فیلم‌های ویدئویی مناطق آزاد از میان سه نامزد بهترین بازیگر زن، فاطمه گودرزی برای فیلم "روشنایی دریا" جایزه این بخش را دریافت کرد. جایزه بهترین بازیگری مرد به ساعد سهیلی برای فیلم ویدئویی "میان ماندن و رفتن" رسید. در بخش فیلمنامه نیز احسان عبدی‌پور نماینده فیلمنامه افسانه 98، جایزه این بخش را از آن خود کرد. اما آرش معیریان جایزه بهترین کارگردانی فیلم به خاطر فیلم "ماه از روی سکو" را دریافت کرد.

بهترین فیلم نیز "ماه از روی سکو" به تهیه‌کنندگی احمدرضا داوری شد. هیئت داوران در این بخش یک لوح تقدیر به تهیه‌کننده فیلم "ساحل گمشده" غلامرضا صالحی دادند. همچنین به پاس مجموعه تلاش چشمگیر برای تولید آثار ارزشمند تلویزیونی مهدوی مدیر صدا و سیمای جزیره کیش تقدیر شد.

در بخش فیلم‌های سینمایی بلند مناطق آزاد نیکی کریمی برای فیلم "زن دوم" جایزه بهترین بازیگری زن را از دستان پوران درخشنده، سید ضیاء هاشمی و محمد علی نجفی دریافت کرد. جایزه بهترین بازیگری مرد نیز به امیر آقایی برای فیلم سینمایی "زن دوم" رسید. در این بخش از فریبرز عرب‌نیا برای بازی در فیلم "پرتقال خونی" تقدیر شد.

جایزه بهترین کارگردانی فیلم سینمایی بخش مناطق آزاد به ابراهیم فروزش برای فیلم سینمایی "هامون و دریا" رسید. هیئت داوران در این بخش هیچ فیلمنامه ای را مناسب اهداء جایزه ندانست، اما تقدیرنامه و جایزه نقدی به فرشته طائر پور و مینو کریم زاده برای ویرایش فیلمنامه "زن دوم" تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم بخش بلند داستانی مناطق آزاد به مسعود اطیابی تهیه‌کننده فیلم "انتهای زمین" تعلق گرفت. هیئت داوران در بخش مناطق آزاد جایزه ویژه ای شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حجت الله قزوینی بازیگر فیلم سینمایی "انتهای زمین" اهدا کردند.

در این بخش جایزه ویژه دیگری به ابوالفضل جلیلی برای فیلم سینمایی "گل یا پوچ" اهدا شد. اما در بخش فیلم‌های کوتاه مستند بین‌الملل مهدی منیری کارگردان فیلم کوتاه "تینار"، جایزه حکیم ابن سینا را دریافت کرد. جایزه بهترین تحقیق در این بخش به صحرا کریمی برای فیلم "زنان افغان پشت فرمان رانندگی" تعلق گرفت.

محمد علی هاشمی نیز جایزه بهترین کارگردانی را برای مستند کوتاه "آسکو" گرفت. همچنین جایزه بهترین فیلم به هارویتون خاچاتوریان تهیه کننده "بازگشت شاعر" رسید. در بخش مسابقه فیلم کوتاه فنار احمد کارگردان فیلم کوتاه "بین‌النهرین" جایزه اول این بخش را از آن خود کرد.

جوایز دوم و سوم مسابقه فیلم کوتاه نیز به ترتیب به نوروز حکمت کارگردان فیلم "پدر من" و طوفان نهان قدرتی برای فیلم "ترانه‌ای برای لوبا" تعلق گرفت. در بخش فیلم های سینمایی بین‌الملل صدیق برمک جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم "جنگ تریاک" از آن خود کرد.

جایزه بهترین فیلمنامه در این بخش به وحید موسائیان نویسنده فیلم سینمایی گل چهره رسید و جایزه بهترین کارگردانی نیز به موسین سعید اف کارگردان فیلم "نیمروز راستین" اهدا شد. در بخش بین الملل هیئت داوران دو جایزه ویژه نیز اهدا کردند آرداک امیرپلف برای فیلم بدرود گلساری و محمد الدراجی برای فیلم "پسر بابل" جایزه این بخش را دریافت کردند.

در بخش مسابقه سینمایی ایران خلیج فارس داود رشیدی، مجید رجبی معمار، انسیه شاه حسینی، احمدرضا معتمدی و سید احمد میر اعلایی روی سن حاضر شدند تا جوایز این بخش را به برندگان اهدا کنند.

در بخش فیلم‌های بلند ویدئویی جایزه بهترین بازیگری زن شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ثریا قاسمی بازیگر "کمی دورتر" تعلق گرفت. بهترین جایزه بهترین بازیگر مرد نیز به عبدالرضا اکبری برای بازی در فیلم "مانگرو" اهدا شد.

جایزه بهترین فیلمنامه به رهبر قنبری نویسنده فیلمنامه "و کسی در راه است" تعلق گرفت. فیلم "هم سنگار" جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد که احسان عبدی‌پور کارگردان این فیلم این جایزه را از دست هیئت داوران گرفت.

جایزه بهترین فیلم به مهدی شفیعی تهیه‌کننده فیلم "دمزری" اهدا شد. در این بخش هیئت داوران جایزه ویژه‌ای به گروه بازیگران نوجوان فیلم افسانه 98 تقدیم کردند.

اما در بخش مسابقه سینمای ایران رسول صدر عاملی، مهدی سجاده چی، داریوش فرهنگ، علیرضا سجادپور، جواد شمقدری و محمد خزائی روی سن حاضر شدند تا جوایز این بخش را اهدا کنند.

لادن مستوفی برای بازی در فیلم "گلچهره" جایزه بهترین بازیگر زن بخش مسابقه سینمای ایران شامل تندیس جشنواره، جایزه نقدی و دیپلم افتخار را از آن خود کرد. مسعود رایگان نیز برای بازی در همین فیلم جایزه بهترین بازیگری مرد را گرفت.

محمدرضا گوهری و محمدعلی با شاهنگر نویسندگان فیلم "فرزند خاک" جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خود کردند. در بخش بهترین کارگردانی داریوش مهرجویی برای اپیزود اول فیلم سینمایی "طهران، تهران" به روی سن دعوت شد که در این جلسه نبود.

همچنین محمد بزرگ نیا کارگردان فیلم سینمایی "راه آبی ابریشم" جایزه ویژه کارگردانی فیلم های مسابقه سینمای ایران را از دست هیئت داوران گرفت. این فیلم به تهیه کنندگی حسن بشکوفه بهترین فیلم بخش مسابقه سینمای ایران شد. در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم سینمایی "33 روز" به کارگردانی جمال شورجه اهدا شد.

همچنین نماینده موسسه شهید آوینی دو لوح تقدیر به محمد قهرمانی تهیه‌کننده فیلم‌های "شکارچی شنبه" و "خاک و آتش" اهدا کرد. جایزه ویژه پیامبر اعظم جشنواره به فیلم‌های "ملک سلیمان" به کارگردانی شهریار بحرانی و "یوسف پیامبر" به کارگردانی فرج الله سلحشور و جمال شورجه کارگردان فیلم سینمایی "33 روز" اهدا شد. محمد خزایی و جواد شمقدری این دو جایزه را اهدا کردند.

جایزه ویژه حکم ابوالقاسم فردوسی نیز به دو فیلم "نیمروز راستین" به کارگردانی نوسین سعید اف و "گلچهره" به کارگردانی وحید موسائیان اهدا شد.

کد خبر 1300096

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =