روند رشد اعتبارات آموزش عالی/ شرایط دانشگاه شدن یک مجتمع آموزش عالی

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم درباره روند افزایش اعتبارات آموزش عالی از سال 84 گفت: اعتبار آموزش عالی کشور از 450 میلیارد تومان در سال 84 به دو هزار و 300 میلیارد تومان رسیده و بیش از چهار و نیم برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر متکان در مراسم معارفه سرپرست جدید مجتمع آموزش عالی جهرم افزود: تعداد دانشجویان از یک میلیون و 190 هزار نفر در سال 84 به سه میلیون و 790 هزار نفر در سال 89 رسیده که حاکی از افزایش دو میلیون و 600 هزار نفری در جمعیت دانشجویی کشور است.

وی با یادآوری فعالیت 118 مرکز آموزش عالی در استان فارس و تحصیل 185 هزار دانشجو در این مراکز، درباره شرایط ارتقای مجتمع آموزش عالی جهرم به دانشگاه گفت: در صورت فراهم شدن زیرساخت های لازم از جمله تکمیل ساختمانهای مجتمع آموزش عالی جهرم و راه اندازی انشعابات آب، برق، گاز و تلفن توسط مسئولان محلی و همچنین جذب اعضای هیئت علمی مورد نظر، وزارت علوم نیز برای افزایش شمار رشته های این مجتمع آموزش عالی و ارتقای آن به دانشگاه اقدام خواهد کرد.

به گزارش مهر، متکان معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از فضاهای آموزشی، اداری و پروژه های عمرانی در حال ساخت مجتمع آموزش عالی جهرم بازدید کرد.

کد خبر 1300145

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =