مدیر عامل فرابورس از پذیرش 2 بانک و یک موسسه مالی اعتباری در فرابورس خبر داد و گفت: در آخرین جلسه هیئت پذیرش با درخواست دو بانک تات و دی و موسسه مالی اعتباری عسکریه برای پذیرش در فرابورس موافقت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی امید قائمی با اعلام این خبر گفت:در این جلسه با درخواست   پذیرش سهام 3 شرکت بانک تات،بانک دی و موسسه مالی اعتباری عسکریه  مطرح شد که در نهایت باعرضه سهام این شرکت‌ها موافقت شد. به گفته وی سرمایه ثبت شده بانک تات و بانک دی هر کدام 2000 میلیارد ریال است.

مدیر عامل فرابورس در خصوص سومین شرکت جدید پذیرفته شده در فرابورس توضیح داد: موسسه مالی اعتباری عسکریه است که پذیره نویسی سهام آن به منظور احراز سرمایه تعیین شده توسط بانک مرکزی برای موسسات مالی و اعتباری و با سلب حق تقدم که به طور همزمان در بازار فرابورس ایران و شعبات بانک کشاورزی انجام شده بود، هم فرابورسی شد و پس از احراز شرایط و درج نام در فرابورس معامله خواهد شد.
 
امید قائمی ادامه داد: بانک تات و بانک دی با سرمایه ثبتی هر کدام 2هزار میلیارد ریالی، در خواست پذیرش خود را در اواخر روزهای پایانی سال گذشته به فرابورس ارائه داده بودند که به سرعت در فرابورس پذیرش شدند.
 
وی از اعلام آمادگی فرابورس برای عرضه سهام شرکت‌هایی که خواستار ورود به این بازار هستند، خبرداد و اظهارداشت: به عنوان نمونه بانک سرمایه اواخر سال گذشته به فرابورس درخواست پذیرش داد و روز 6 اردیبهشت درج شد و بزودی معاملات سهام آن در فرابورس آغاز می شود.
 
مدیرعامل فرابورس عنوان کرد: بر اساس بند "ب" ماده 99 کلیه معاملات سهام شرکت‌های سهامی عام باید از طریق بورس یا فرابورس انجام شود و شرکت‌ها می توانند قبل از به پایان رسیدن مهلت‌شان در خواست پذیرش به فرابورس دهند تا از مزیت‌های بازار سرمایه استفاده کنند.
کد خبر 1300328

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =