مراکز کاریابی در سامانه های کارگران فصلی شهرداری تهران راه اندازی می شود

معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری گفت: مراکز کاریابی به منظور ایجاد فرصت شغلی برای کارگران در سامانه های کارگران فصلی شهرداری تهران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد میرعرب با اشاره به فعالیت سامانه های کارگری در پهنه های مختلف شهر تهران ابراز داشت: در سال گذشته حدود 36 هزار و 610 نفر به این سامانه‌ها مراجعه کردند، بیش از شش‌هزار نفر پرونده تشکیل دادند و بیش از یک‌هزار و 45 نفر برای دریافت کارت مهارت که مبنای بیمه‌ کارگران قرار می ‌گیرد، به سازمان فنی و حرفه‌ ای معرفی شدند.

به گفته وی، از این تعداد، حدود 400 نفر موفق به گرفتن گواهینامه مهارت شدند تا از مزایای بیمه ای در نظر گرفته شده برای آن ها استفاده کنند.

معاون توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان رفاه با بیان اینکه در دور نخست حدود پنج هزار نفر کارت شناسایی موقت دریافت کردند، تصریح کرد: قدم‌هایی را برای استقرار کاریابی ها در این سامانه ها برداشته ایم چرا که یکی از مشکلات و دغدغه های کارگران کاریابی است که البته با فرهنگسازی و اطلاع رسانی امید واریم این امر به عنوان یک کار نهادینه شه جا بیفتد.

وی تصریح کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده با سازمان کار و امور اجتماعی استان تهران، با استقرار کاریابی‌ها در سامانه‌های شهرداری می توانیم کمک بزرگی به کارگران و شهروندان انجام دهیم تا افراد شناخته ‌شده که پرونده تشکیل داده‌اند، به فرصت‌های شغلی معرفی شوند.

میرعرب همچنین از حضور 50 تا 60 هزار کارگر در سطح میادین و چهار راه های پایتخت خبر داد و گفت : اگر بتوانیم این سامانه ها را در مناطق 22 گانه شهر استقرار دهیم، حجم قابل توجهی از این کارکان تحت پوشش قرار می گیرند.

کد خبر 1314878

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =