دبير انجمن مهندسي معدن، مهندسي معدن در ميان رشته هاي دانشگاهي مهجور مانده است و اين رشته دانشگاهي در جامعه ناشناخته باقي مانده است.

تا كنون مهندسان معدن كمتر فرصت داشته اند دور هم جمع شوند و مباحث و مشكلات مهندسي معدن را بررسي كنند. به همين دليل مهندسي معدن در جامعه ناشناخته باقي مانده است و ما تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا مهندسي معدن را پا به پاي ساير رشته هاي دانشگاهي فعال كنيم

دكتر مهدي ايران نژاد در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهي "مهر"، افزود: انجمن مهندسي معدن دو سال پيش از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مجوز دريافت كرد و فعاليت خود را در تمامي شاخه هاي مهندسي معدن آغاز نمود. يكي از فعاليت هاي عمده اي كه در انجمن مهندسي معدن براي اجراي آن برنامه ريزي شده است، برگزاري كنفرانس هاي علمي، نمايشگاه ها و سمينارهاي علمي در شاخه مهندسي معدن است. براي اينكه خانواده مهندسي معدن را در هر فاصله زماني مشخص گرد هم آوريم برگزاري اين مراسم را از اهداف اصلي انجمن قرار داده ايم. متاسفانه تا كنون مهندسان معدن كمتر فرصت داشته اند دور هم جمع شوند و مباحث و مشكلات مهندسي معدن را بررسي كنند. به همين دليل مهندسي معدن در جامعه ناشناخته باقي مانده است و دانشجوياني كه وارد اين رشته مي شوند به رشته خود علاقه چنداني نشان نمي دهند. ما تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا مهندسي معدن را پا به پاي ساير رشته هاي دانشگاهي فعال كنيم كه يكي از ابزارهاي مهم و اصلي در اين زمينه برگزاري كنفرانس ها و سمينارهاي علمي است.

وي در ادامه تصريح كرد: متاسفانه انجمن مهندسي معدن از امكانات مناسبي برخوردار نيست. ما يك محل كه اعضاي هيئت مديره بتوانند جلسات خود را برگزار كنند، نداشتيم و در اتاق اساتيد در دانشگاه ها جلسات خود را برگزار مي كرديم. آنچه بابت حق عضويت نيز دريافت مي شود كفاف حقوق كارمند دفتر انجمن هم نمي دهد. از وزارت صنايع و معادن و ديگر ارگان هاي مرتبط با مهندسي معدن توقع داريم از اين انجمن حمايت كنند تا اين انجمن قوي تر از گذشته به كار خود ادامه دهد و مهندسي معدن را به شكوفايي برساند. مهندسي معدن از مهندسي هاي پراهميتي  است كه جنبه هاي اقتصادي بسيار ارزنده اي دارد.  

آنچه بابت حق عضويت انجمن مهندسي معدن دريافت مي شود كفاف حقوق كارمند دفتر انجمن هم نمي دهد. از وزارت صنايع و معادن و ديگر ارگان هاي مرتبط با مهندسي معدن توقع داريم از اين انجمن حمايت كنند تا اين انجمن قوي تر از گذشته به كار خود ادامه دهد

دبير انجمن مهندسي معدن ياد آور شد: انتشار مجله علمي و پژوهشي از ديگر فعاليت هاي انجمن هاي علمي است كه مهندسي معدن در اين زمينه تاكنون فاقد مجله علمي تخصصي مناسبي بوده است. مجوز انتشار مجله علمي و پژوهشي را از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دريافت كرده ايم اما هنوز مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صادر نشده است. منتظر مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هستيم. متاسفانه اين روند در وزارت ارشاد بسيار كند صورت مي گيرد. با توجه به اينكه مجله انجمن مهندسي مجله اي كاملا علمي و تخصصي است و مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري را نيز دريافت كرده است انتظار مي رود مجوز وزارت ارشاد زودتر صادر شود.

عضو هيئت علمي دانشگاه صنعتي اميركبير در پايان خاطر نشان ساخت: انتشار كتب، نشريات علمي و ارتباط تنگاتنگ با صنعت از ديگر برنامه هاي آتي انجمن علمي مهندسي معدن است.

کد خبر 131611

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha