موسسه آموزش زبان انگلیسی الکترونیکی در شیراز راه اندازی می شود

شیراز - خبرگزاری مهر: رئیس دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز گفت: برای اولین بار در کشور این دانشکده اقدام به راه اندازی موسسه آموزش زبان انگلیسی به صورت الکترونیکی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب دانش منش ظهر دوشنبه در نشست خبری پیرامون آخرین فعالیتهای دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز افزود: با همکاری مرکز آموزش زبان دانشگاه شیراز از تابستان سال جاری از زبان آموزان مشتاق برای یادگیری الکترونیکی ثبت نام خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون 800 نفر برای حضور در این دوره اعلام آمادگی کردند که اولویت را در دوره اول برای کسانی گذاشته ایم که از دانشجویان این مرکز هستند و آشنایی کامل به روند ارائه آموزش ها دارند، ولی از اول مهر ماه ثبت نام برای عموم علاقمندان در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

رئیس دانشکده آموزش های الکترونیکی دانشگاه شیراز با بیان اینکه افزایش مراکز امتحانی از دیگر فعالیتهای این دانشکده به حساب می آید، تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار و 400 دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف درسی در این دانشکده فعال هستند که برای راحتی در بحث امتحانات به فکر توسعه مراکز امتحانی هستیم و در این خصوص اواخر پایان سال گذشته مرکزی در شهر اهواز و کرمان افتتاح شد.

دانش منش در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سامانه آموزش زبان و ادبیات فارسی به غیر فارسی زبانان اشاره کرد و گفت: این دانشکده آمادگی ارایه آموزش زبان و ادبیات فارسی به غیر فارسی زبانان دارد که به همین دلیل جلساتی را با سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی داشتیم و اعلام آمادگی خود را ارائه کردیم که به صورت مجازی این فعالیت ها را انجام دهیم.

وی افزود: استفاده از این سامانه یکی از سریعترین و آسانترین راه ها برای شناساندن فرهنگ اسلامی ایران به سایر کشورها است.

رئیس دانشکده آموزش های الکترونیکی دانشگاه شیراز با بیان اینکه اولویت اصلی ما برای افزایش رشته های مختلف، کاربردی بودن آنهاست، تصریح کرد: جامعه هدف دانشکده مجازی افراد شاغل است که با این رویکرد ایجاد رشته های بین رشته ای را که نیاز جامعه است مد نظر قرار دارد تا افراد شاغل بتوانند از این دروس برای فعالیت ها خود استفاده کنند.

دانش منش ادامه داد: یکی از اولویتهای ما برای ارائه رشته های جدید پتانسیلهای موجود در استان است که رشته بازرسی فنی در مقطع کارشناسی ارشد را از لحاظ محتوایی بررسی شد چراکه این استان به عنوان یکی از قطبهای نفت و گاز در کشور مطرح است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه توسعه فعالیتهای بین المللی نیز در سال جاری مد نظر قرار دارد، افزود: در سال 82 این مرکز با دو رشته گرایش تاسیس شد و در حال حاضر 15 رشته گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی پیوسته، ناپیوسته و ارشد ارائه می شود و از آنجا که تنها دانشکده الکترونیکی کشور محسوب می شویم توسعه فعالیتهای برون مرزی را مورد توجه قرار داده ایم.

رئیس دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز ادامه داد: طی مدت گذشته کمیته بررسی فعالیتهای برون مرزی دانشکده افتتاح شده و در اولین قدم با کالج کانادایی حاضر در دبی توافق کردیم که با استفاده از امکانات آنها خدمات بیشتری را ارایه کنیم.

دانش منش تاکید کرد: همکاری با مراکز آموزشی سایر کشورها تنها برای استفاده از امکانات آنهاست و مدرک پایان آموزش از دانشگاه شیراز صادر خواهد شد.

شهریه دانشکده الکترونیک افزایش نخواهد یافت

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در تلاشیم که شهریه ها را افزایش ندهیم، گفت: با توجه به افزایش هزینه های این دانشکده تلاش کردیم که شهریه ها افزایش پیدا نکند که در این راستا نیز تا حدودی موفق شدیم.

رئیس دانشکده آموزش های الکترونیکی دانشگاه شیراز تاکید کرد: باید نوع نگاه به این دانشکده را تغییر داد چراکه مدرک این دانشکده با مدرک دانشگاه شیراز هیچ تفاوتی ندارد که البته نباید فراموش کرد ورود به این دانشکده راحت ولی خارج شدن و دریافت مدرک دانشکده مجازی دانشگاه شیراز مشکل است.

کد خبر 1324564

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =