سالن تشریح پزشک قانونی چهارمحال و بختیاری مناسب نیست

شهرکرد - خبرگزاری مهر: مدیر کل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سالن تشریح موجود در استان مناسب نیست، گفت: تجهیزات و مکان مناسب و شرعی برای انجام کالبد شکافی وجود ندارد.

مدیر کل اداره پزشکی قانونی در گفتگو با خبرنگار  مهر با اشاره به ضرورت حضورنیروهای متخصص پزشکی قانونی در مدیریت بحران و تشخیص هویت افراد در بلایای طبیعی و سوانح ، اظهار داشت: حضور پزشکی قانونی در مدیریت بحران نه تنها برای مردم بلکه برای مسئولان استان هم ناشناخته است.

منصور فیروز بخت با بیان اینکه کالبد شکافی تنها و ظیفه این سازمان نیست، بیان داشت: تنها چهار درصد مراجعان به پزشکی قانونی را اجساد مشکوک و متوفیان تشکیل می دهند و 96 درصد مراجعان از طریق دادگستری به این سازمان معرفی می شوند.

وی انجام امور پزشکی و کارشناسی‌های بالینی، پاسخ به استعلام مراکز ونهادهای دولتی، انجام امور تشخیصی و آزمایشگاهی، آموزش دانشجویان رشته های پزشکی، مامایی، حقوق و نیروی انتظامی و فعالیت‌های علمی پژوهشی از مهمترین وظایف این اداره کل برشمرد.

وی با اشاره به سختی های کار این سازمان، کمبود اعتبار، نبود نیروی انسانی متخصص و تجهیزات و امکانات پیشرفته را از مهمترین مشکلات این اداره کل دانست و افزود: نمونه های دریافتی از افراد برای انجام سرولوژی پیشرفته، ازمایشات دی ان ای و ژنتیک به استانهای همجوار فرستاده می شود.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره به اینکه سالن تشریح موجود در چهارمحال و بختیاری شایسته  این استان نیست، افزود: تجهیزات و مکان مناسب و شرعی برای انجام کالبد شکافی وجود ندارد.

فیروز بخت با اشاره به اینکه نمونه های دریافتی از مراجعان مهمترین سند ژنتیکی و هویتی افراد است، یادآور شد: بانک هویت ژنتیکی به منظور تعیین هویت افراد و صدور کارت شناسایی در سه ماه اینده راه اندازی می شود.

وی از مسئولان استانی و سازمان پزشکی قانونی کشور خواست تا با توجه بیشتر به مشکلات اداره کل استان و کمک به رفع کمبود ها به انتظارات عمومی مردم از این سازمان پاسخ دهند.

کد خبر 1327090

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =