امام؛ رفتنی برای تو نیست تو همیشه در تولدی

اراک - خبرگزاری مهر: پایانی بر چشمهای پر اشکی نیست که تنها تسکین دهنده رحلت مردی است که از دل مردم بلند شد و راه دادخواهی حقوق آنان را در پیش گرفت، مردی که ما او را امام خویش خواندیم، مردی که جهت تاریخ را به نفع مستضعفان تغییر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، 22 سال است 14 خردادها روز ماتم است ماتم مردی که دیار مردان مرد بود و برای نجت ملتش یک تنه پای در راه مبارزه با حکومتی را گذاشت که دنیای قدرتهای شیطانی با او بودند.

14 خردادهای هر سال یادآور مردی است که قدم در راه ائمه گذاشت تا نه تنها ملتش را نجات دهد که الگویی از حکومت عدل و ایمان به خدا را تا پیش از ظهور موعود منجی به مردم جهان نشان دهد.

14 خردادهای هر سال یادآور پرواز مردی است که عزت و سربلندی ملتش را معامله جانش کرد و کاری کرد کارستان.

روایت تاریخ از ذکرهای آن مرد بزرگ

تاریخ در مورد او می نویسد: شب قبل از عمل امام با پای خود به بیمارستان رفت. زمانی که می رفت فرمود: "من دارم برای عمل می روم، ولی دیگر بر نمی گردم" گفته شد: نه، این طور نیست اما امام می فرمودند: "شما مطلع نیستید" و کسی نمی دانست دوربینهای مخفی آخرین لحظات حیات امام و راز و نیازهای شبانه آن حضرت را برای مردم به تصویر می کشد.

زمان پیش می رفت و واکنش امام در واپسین ساعات به هنگام درد، ذکر خدا و یاد مولا علی علیه السلام بود، ایشان پیش تر با زبان شعر، لحظه وصال را آرزو کرده بود: سال ها می گذرد، حادثه ها می آید، انتظار فرج از نیمه خرداد کشم.

وسرانجام در ساعت 20/22 دقیقه شنبه 13 خرداد 1368 و در 87 سالگی به دیدار معبود شتافت و میهن اسلامی را در جامه اشک و شیون، به غربتی بزرگ نشاند.

امام زنده است

رفتن امام با هر رفتی تفاوت داشت امروز گرچه امام نیست اما یاد، راه و انقلاب اسلامی او زنده تر از همیشه است نه تنها در ایران که آوازه ای بلند و جاودان شده در دنیاست.

حرکت ها و جنبش هایی که امروز در دنیا و در کشورهای اسلامی به تعبیر و تفسیر کارشناسان بارقه ای از انقلاب اسلامی خمینی است که دوست و دشمن را متحیر کرده است و این یعنی زنده بودن امام.

این داغ نه هر داغی است

داغی که امام با رفتن خویش بر دل ها گذاشت نه داغی است که دشمن سود کند که داغی است که بر دل های مریدان گذاشته شد.

این داغ، تنها داغ ما نیست، داغ جهان انسانیت است.

داغی است که هیچگاه از سینه انتظار پاک نمی شود، نه دل آدم ها که در و دیوار این دیار، جای خالی تو را حس می کند، رنج می کشد.

امام تو رفتی و نگفتی که عشق چه کند، محبت به کدام ضریح بیاویزد و دوست داشتن به کجا دخیل ببندد؟

تو رفتی و نگفتی که ایثار از این پس در کجا درس بخواند، استقامت در محضرِ که تلمّذ کند، شهامت در کدام نیمکت بنشیند، بلوغ در کجا نفس بکشد و عروج از کدام سو به پرواز درآید؟ تو رفتی و نگفتی آدمیت با این همه تنهایی چه کند و آن را کجا ببرد.

قدم هایی که به او نزدیک و نزدیکتر می شود

حالا پس از آن سالها، مرقد مطهر در تهران و خانه و زادگاه امام در خمین استان مرکزی میعادگاهی برای حضور عاشقان و التیام دل دردمندان اوست.

سالهاست که با رفتن تو امام عزیر دوستداران، رخت زندگی بر می چینند و اگر شده با پای پیاده، ماشین و با هر وسیله ای خود را به مرقد مطهر می رسانند یا به زادگاه و خانه و مامن کودکی و نوجوانی و جوانی امام در خمین می رسانند.

این روزها دل مردم به قدم هایی است که بر می دارند به سوی امام و گام به گام به او نزدیکتر می شوند و با هر قدمی صلواتی بر روح آن روخ خدا نثار می کنند، تا رسیدن به تلالوهایی از دوست و امام و رهایی بخش خویش.

امام؛ آمدم به زادگاهت که بگویم همیشه در تولدی

خمین در جنوب استان مرکزی است شهری که درخشش هایش به یاد مردی است که یک قرن پیش در آن به دنیا آمد.

شهری که در دوران طاغوت به دلیل اینکه زادگاه روح الله خمینی است مورد بی مهری های فراوان قرار گرفت و رنگ توسعه به خود ندید.

حالا این شهر میعادگاه عاشقانی است که دوستدار امامند.

هر ساله هزاران زائر خمینی با پای پیاده خود را به این شهر و خانه امام می رسانند تا یاد او را گرامی داشته و به آن مرد بزرگ بگویند، امام چنان دوستت می داریم و در یاد و جان ما هستی که در روز رحلتت، به زادگاهت می آییم که بگوییم تو همیشه در تولدی و مرگی برای تو نیست. 

تو جاودانه ای مادامی که راهت جاودانه است و راهت همیشه جاودانه است چرا که افق هایی از راه ائمه و محمد پیامبر رحمت و مهربانی دارد.

خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما

شعارهایی که در زمان امام می دادیم مرور می کنم، "خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما".

مادامی که هوشیار و بیداریم هراسی از توطئه های دشمن نیست و راه امام ادامه دارد. اما آیا راه بیداری وهوشیاری را می دانیم.

تئوری مترقی امام خمینی برای بقای حکومت اسلامی، ولایت فقیه بود، اصلی که حیات و ممات انقلاب اسلامی و ادامه این آزادی و رهایی در گرو آن است. اصلی که امید دشمن را به یاس تبدیل کرد و واپس زدن های دشمن از این طریق همچنان ادامه دارد.

یادمان هست به فاصله یک روز از رحلت امام نگذشته بود که تدبیر الهی فرزند صالح دیگری را جایگزین امام خمینی کرد، آیت الله خامنه ای، مرد رنج کشیده انقلاب.

بصیرت؛ کلام اول و آخر

یادمان هست تاکیدات امام بر حفظ ولایت فقیه و می شنویم سخنان رهبری را بر حفظ ولایت فقیه و داشتن بصیرت برای شناخت حق و باطل و راه را از بیراهه.

بصیرت، نوعی عبرت و عبور کردن از ظاهر به باطن در اثر تفکر است، نوری است که در پرتو روشنایی آن، حقیقت عیان می شود و ما نیز باید تلاش کنیم که با حفظ بصیرت در راه نور حرکت کنیم.

کد خبر 1327537

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =