کاروانهای زیارتی در حرم امام(ره)/ 31 استان ایران در سوگ پیر جماران

تهران – خبرگزاری مهر: در بیست و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بیش از یک میلیون نفر از سراسر میهن اسلامی ایران با پای پیاده یا در قالب کاروانهای زیارتی به تهران آمده اند تا با آرمانهای امام راحل(ره) در حرم مطهر آن حضرت تجدید میثاق کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، چند روز گذشته از تمام استانهای کشور خبر رسید که عاشقان خمینی کبیر در قالب کاروانهای زیارتی راهی حرم مطهر امام خمینی(ره) شدند تا در مراسم بیست و دومین سالگرد عروج ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی شرکت کنند.

50 هزار زائر اصفهانی در راه زیارت یار سفر کرده

50 هزار زائر اصفهانی با هزار و 200 اتوبوس به حرم امام خمینی(ره) عزیمت کرده اند.

برنامه های وی‍ژه ارتحال امام خمینی(ره) از چند روز گذشته در اصفهان آغاز شد و ورزشکاران اصفهانی نیز با دوچرخه مسیر اصفهان تا حرم امام(ره) را رکاب زدند.

همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه امام علی(ع) با پای پیاده به سمت مرقد مطهر حرکت کرده اند تا در بیست و دومین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شرکت کنند.

کاروان 35 هزار نفری زائران حرم امام خمینی(ره) استان فارس

کاروان 35 هزار نفری زائران حرم امام خمینی(ره) استان فارس نیز به سوی مرقد مطهر آن حضرت حرکت کردند. این کاروان از مناطق مختلف استان فارس با بدرقه مردم ومسئولان محلی در قالب 840 کاروان برای بیعت مجدد با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم مرقد امام راحل شدند.

30 هزار نفر عاشق امام خمینی(ره) از استان خوزستان

بیش از 30 هزار نفر از عاشقان خمینی(ره) از استان خوزستان نیز برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی عازم مرقد مطهر آن بزرگوار شدند.

این تعداد که در قالب کاروانهای بسیج ادارات، اصناف و پایگاههای شهری و روستایی و دانشجویی با 500 دستگاه خودرو و شماری نیز به وسیله خطوط ریلی برای شرکت در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) به مرقد مطهر امام راحل اعزام شدند.

همچنین کاروانی متشکل از 1200 نفر از دزفول عازم مرقد امام (ره) شدند. زائران این کاروان با 23 اتوبوس به مرقد مطهر حضرت امام خمینی عزیمت کردند.

کاروان 15 هزار نفری مردم شهرستانهای استان کرمانشاه

همچنین کاروان 15 هزار نفری مردم شهرستان های استان کرمانشاه برای بزرگداشت و شرکت در مراسم بیست و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) راهی مرقد آن حضرت شدند .

در این کاروان افزون بر مردان و زنان انقلابی حضور نوجوانان و جوانان جلوه خاصی به جمع عاشقان روح الله بخشیده است.

15 هزار همدانی در مسیر تجدید میثاق با امام(ره)

15 هزار نفر از مردم همدان هم امروز با 428 اتوبوس برای شرکت در بیست و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی عازم مرقد مطهر ایشان شدند.

11 هزار زائر شیعه و سنی سیستان و بلوچستان

در آستانه بیست و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، 11 هزار زائر که از شهرستانهای مختلف استان سیستان و بلوچستان عازم مرقد امام راحل شدند عصر 13 خرداد به شهرستان ورامین رسیدند تا شب را در آنجا اقامت کنند.

این تعداد زائر در قالب 14 کاروان به وسیله 280 دستگاه اتوبوس به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام شدند.

زائران شهرستانهای زابل، زهک و هیرمند به صورت مستقیم و زائران شهرستانهای چابهار، کنارک، نیکشهر، ایرانشهر و سرباز از مسیر ایرانشهر به بم و کاروان شهرستانهای زاهدان، خاش و سراوان از مسیر زاهدان به کرمان عازم تهران شدند.

11 هزار زائر سیستان و بلوچستان در مسیر بازگشت، پس از توقف یکروزه در مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به آن استان باز می گردند.

کاروان هشت هزار نفری زائران حرم امام خمینی (ره) استان اردبیل

کاروان هشت هزار نفری زائران حرم امام خمینی (ره) استان اردبیل نیز به سوی مرقد مطهر آن حضرت حرکت کردند. این کاروان از مناطق مختلف اردبیل با بدرقه مردم ومسئولان محلی با 180اتوبوس برای بیعت مجدد با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم مرقد امام راحل شدند.

26 هزار نفر از اقشار مختلف مردم استان آذربایجان شرقی در راه میثاق با امام(ره)

26 هزار نفر از اقشار مختلف مردم استان آذربایجان شرقی نیز برای تجدید میثاق با آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) از روز پنجشنبه 12 خرداد عازم مرقد مطهر ایشان شدند. این تعداد زائربا 650 دستگاه اتوبوس وتحت مدیریت کمیته اعزام ( با مسئولیت سپاه عاشورا) از شهرها و روستاهای استان اعزام ‌شدند. روز سه‌شنبه نیز کاروانی از دوچرخه ‌سواران جانباز استان از تبریز به سمت حرم مطهر حضرت امام(ره) حرکت کردند.

آذربایجان غربی نیز سهیم است

همچنین کاروان چهار هزار نفری دوستداران امام راحل از ارومیه به سمت مرقد امام خمینی رحمت الله علیه عزیمت کردند. مشتاقان مرقد امام راحل از 17 شهرستان استان آذربایجان غربی از پنج شنبه برای شرکت در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) عزیمت کردند.

شماری از مشتاقان امام روح الله در شهرهای خوی و بوکان برای شرکت در این مراسم تا مرقد امام راحل را به مسافت بیش از 730 کیلومتر با دوچرخه رکاب زدند.

کاروان زیارتی 635 نفره مردم مهاباد نیز با شوق فراوان و دلی غمگین رهسپار تهران شد.این کاروان در میان بدرقه گرم مردم به سوی حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی حرکت کرد تا همراه با میلیونها نفر از مردم عزادار کشور و شیفتگان امام (ره) در سراسر جهان در مراسم بیست و دومین سالگرد عروج ملکوتی امام (ره) شرکت کند.

هشت هزار گلستانی به مرقد امام راحل اعزام شدند

اعزام هشت هزار نفر برای شرکت در مراسم بزرگداشت امام راحل از استان گلستان نیز با  190 دستگاه اتوبوس صورت گرفت.

زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران از دیگر برنامه های این کاروان است که چند گروه پزشکی، امدادی و راهنمایی و رانندگی نیز این کاروانها را همراهی می کنند.

کاروان پیاده"پیروان ولایت" گیلان برای نوزدهمین بار

کاروان" پیروان ولایت" گیلان متشکل از حدود ۵۰۰ نفر از دوستداران و عاشقان حضرت امام خمینی(ره) که از قشرهای مختلف شهرهای گیلان هستند و هر نفر نیز به نام یک شهید این استان نامگذاری شده اند طی 9 روز 400 کیلومتر راه گیلان تا مرقد مطهر حضرت امام را طی کرده اند.

این کاروان برای نوزدهمین بار به قصد حضور در مراسم بزرگداشت بنیانگذار کبیرنظام مقدس جمهوری اسلامی و زیارت مرقد مطهر امام حرکت خود را به طورپیاده از رشت به سوی تهران انجام داده و حضور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه تهران از دیگر برنامه های این کاروان بود.

چهار هزار آملی از استان مازندران رهسپار شدند

حدود چهار هزار نفر از مردم شهرستان آمل برای شرکت در مراسم سالگرد امام راحل اعزام شدند که این تعداد نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

حدود 80 درصد زائران این شهرستان برای شرکت در مراسم بیستمین ودومین سالگرد ارتحال امام راحل را جوانان تشکیل می‌دهند که حدود 60 در صد از زائران آملی را آقایان وبقیه را خانمها تشکیل می دهند.

این تعداد زائر در قالب 45 دستگاه اتوبوس و90 دستگاه مینی بوس شامگاه سیزدهم خرداد عازم مرقد امام راحل شدند.

یک گروه پیاده نیز با حدود 100 نفر از جوانان آملی از این شهرستان هفتم خرداد ماه پیاده به مرقد امام اعزام شدند.

350 زائر دلباخته دیری از بوشهر آمدند

350 نفر از مردم دیر برای شرکت در آیین ارتحال حضرت امام خمینی(ره) به تهران اعزام شدند که اعزام کاروانها از این منطقه به حرم مطهر از 11 خرداد آغاز شد.

هفت هزار زائر خراسان شمالی به مرقد امام خمینی(ره) اعزام شدند

اعزام هفت هزار زائر بجنوردی و نقاط دیگر خراسان جنوبی همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به مرقد مطهر امام نشانه علاقه وافر مردم این خطه به امامشان است.

26 هزار زائر خراسان رضوی عازم تهران شدند

اهالی خراسان رضوی که در جریان قیام و سالهای زعامت خمینی کبیر گوش به فرمان او بودند در سالهای بعد از عروج آسمانی او هر سال با چشمانی اشکبار در مراسم عزاداری رهبر کبیر انقلاب حاضر می شوند.

امسال نیز 26 هزار نفر از مریدان حضرت روح الله در قالب کاروانهای عزا رهسپار تهران شدند تا در جوار مرقدش با آرمانهای ماندگار و خلف صالحش تجدید پیمان کنند.

چهار هزار زائر استان خراسان جنوبی در راه وصال دوباره

چهار هزار زائر استان خراسان جنوبی نیز به مراسم بیست و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اعزام شدند که از مجموع این چهار هزار زائر 925 نفر از بیرجند، 745 نفر قاین، 390 نفر نهبندان، 382 نفر بشرویه، 341 نفر سربیشه، 391 نفر سرایان، 226 نفر درمیان و 600 نفر از شهرستان فردوس اعزام شدند.

این افراد در قالب 100 دستگاه اتوبوس عصر روز 12 خردادماه از خراسان جنوبی عازم مرقد مطهر امام (ره) ‌شدند.

دارالعباده یزد نیز کاروانها فرستاده است

از استان یزد نیز 9 هزار و 500 زائر در قالب 220 کاروان عازم مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی شدند که 220 اتوبوس حمل و نقل زائران را انجام داده اند که هر اتوبوس یک کاروان را تشکیل داده است. 60 درصد از زائران امسال یزدی را برادران و 40 درصد آنها را خواهران تشکیل می ‌دهند.

زنجانیها 7500 نماینده فرستادند

هفت هزار و 500 نفر از استان زنجان به مرقد امام خمینی (ره) اعزام شدند که سهم شهرستان زنجان سه هزار و 200 نفر بود.

هزار و 350 نفر از ابهر، 250 نفر از خدابنده، طارم، ماهنشان و ایجرود، از شهرستان خرمدره 480 نفر به مرقد امام اعزام شدند و با توجه به محدودیت ترابری در استان، تنها 200 نفر به تعداد زائرین نسبت به سال گذشته اضافه شده و 155 دستگاه اتوبوس برای ایاب و ذهاب در نظر گرفته شد.

645 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری برای زائران قزوینی

زائران استان قزوین از ساعت 23روز 13 خرداد توسط 645 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری به سمت حرم مطهرامام راحل (ره)  رهسپار شدند تا بیعتی دوباره با آرمانهای امام(ره) و انقلاب اسلامی داشته باشند.

15 هزار عاشق امام از قم

از استان قم نیز امسال 15 هزار عاشق امام (ره)  توسط 400 دستگاه اتوبوس راهی این بارگاه ملکوتی شدند تا بار دیگر ولایتمداری و انقلابی ماندن خود را به اثبات برسانند.

25 هزار زائر استان مرکزی در مرقد مطهر امام خمینی(ره)

اعزام 25 هزار زائر استان مرکزی به مرقد مطهر امام خمینی (ره) نیز در سالروز 14 خرداد به نمایندگی از همه مردم استان مرکزی است.

ضمن اینکه این استان زادگاه امام(ره) است و ویژه برنامه های گرامیداشت سالروز 14 خرداد با محوریت شهرستانهای اراک و خمین در استان مرکزی برگزار می شوند.

کرمان، کهکیلویه، چهارمحال بختیاری، هرمزگان، ایلام، کردستان، لرستان و سمنان نیز سهیمند

12 هزار کرمانی نیز برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام عازم مرقد مطهر آن حضرت شدند.

کاروان 10 هزار نفری مشتاقان روح الله نیز از شهرکرد به سمت مرقد امام خمینی (ره) عزیمت کردند.

مشتاقان مرقد امام راحل از هفت شهرستان استان چهار محال و بختیاری نیز پس از اقامه نماز جمعه برای شرکت در بیست و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) عزیمت کردند.

هرمزگانیها نیز با شور زایدالوصفی در قالب چند کاروان راهی حرم مطهر امام راحل شدند تا تجدید میثاقی عاشقانه داشته باشند.

دوهزار نفر از اقشار مختلف مردم  استان ایلام نیز برای شرکت در آیین ویژه عزاداری سالروز ارتحال امام خمینی(ره) به مرقد مطهر ایشان اعزام شدند.

زائران دلباخته خمینی کبیر(ره) از کردستان و لرستان و سمنان نیز آمده اند تا به یاد امام راحل، عزاداری کرده و تجدید میثاقی مجدد با آن حضرت داشته باشند.

تهران و البرز در جوار بارگاه ملکوتی امام(ره) میزبانند

استانهای تهران و البرز که افتخار همجواری با حرم مطهر و بارگاه ملکوتی امام خمینی(ره) را دارند میزبان خیل عظیم عاشقان ولایت و رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران هستند.

شهرستانهای البرز و تهران نیز پذیرای خیل زائران عاشق روح الله بوده و از حدود یکماه پیش در تدارک مهمانان دوست داشتنی خود بوده اند.

14 خرداد اگرچه روزی تلخ و تا ابد ماندگار است و یادآور رحلت رهبری آگاه و بصیر اما همین گردهمایی بزرگ و تجدید میثاق با آرمانهای امام و تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت حلاوتی صد چندان دارد.

...............................

علیرضا مهدی زاده

کد خبر 1327732

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =