امام خمینی (ره) تا همیشه از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد

همدان - خبرگزاری مهر: امام خمینی(ره) آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست، در طول دوران حیات شکوهمندش آنچنان تأثیرات بزرگی را در اذهان مردم ایران و دنیا باقی گذاشت که تا همیشه از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تأثیرات افکار و اقدامات خمینی کبیر(ره) تا آنجا پیش رفته است که حتی شخصیت‌های برجسته جهان و آنانی که حتی شاید میانه خوبی هم با انقلاب اسلامی ما ندارند، در مقابل عظمت و حیات طیبه امام راحل سر تعظیم فرود آورده و از او به نیکی یاد می‌کنند.

اکنون پس از سالهای دراز، باز سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) سر رسید و مردم ایران و ملل جهان وداع با خمینی کبیر را به یاد آوردند.

امام خمینی بر دلها و قلبها حکومت داشت و همه از جان و دل عاشق امام بودند و امام نیز عاشق خدا بود؛ عشق به خداوند و بنده مخلص او بودن افتخاری بزرگ برای او به شمار می رفت.

در همین راستا با تعدادی از مسئولان استان همدان در مورد شخصیت این عالم برجسته به گفتگو پرداختیم.

خصوصیات امام (ره) باید برای نسل آینده تبیین شود

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان در مورد شخصیت امام (ره) با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد امام راحل فرمودند: این انقلاب بدون نام امام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست، گفت: ویژگی و خصوصیات امام (ره) باید برای نسل آینده تبیین شود.

حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم اظهار داشت: امام خمینی(ره) با اعتماد و توکل به خدا و روحیه بسیار بالا با شیاطین و مستکبران مبارزه کرد و یاس و سرافکندگی را برای دشمنان اسلام به وجود آورد.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) برای ملت ایران و مسلمانان منطقه و مستضعفان جهان شور، شعور و امید به آینده را به ارمغان آورد.

حفظ یاد و خاطره امام (ره) به معنای ترویج ارزش‌ها در جامعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه برنامه های سوگواری برای بنیانگذار کبیر انقلاب برگرفته از باورها و اعتقادات ملی است، گفت: امروز حفظ یاد و خاطره امام (ره) به معنای حفظ و ترویج خوبی‌ها و ارزش‌ها در جامعه است و ما نیز وظیفه داریم تا اندیشه‌های امام(ره) را همچون گذشته ترویج کنیم.

علی اکبر فامیل‌کریمی با اشاره به اتفاقات و رویدادهایی که در جهان اسلام در حال وقوع است، اظهار داشت: به طور قطع بیداری جهان اسلام همواره مدیون امام خمینی(ره) و رهنمودهای روشنگرانه ایشان است.

وی اظهار داشت: ایشان دشمنان اسلام را در تمام زمینه‌ها به ویژه در ارتباط با مسائل سیاسی مأیوس کردند.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه ایشان در وصیتنامه خویش راه و مسیر این انقلاب و نظام را در حال و آینده ترسیم کرده اند، گفت: ما باید در راستای توجه به این مهم برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی و گسترش اسلام در جهان گام برداریم.

امام خمینی در براندازی حکومت جباران نقش ارزنده ای داشت

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: امام راحل در مبارزه با مستکبران و براندازی حکومت جباران نقش ارزنده ای ایفا کرد.

حجت الاسلام مصطفی رمضانی افزود: حضرت امام خمینی (ره) حقیقت انکار ناپذیری است که توانست در عصر حاضر با تاسی از رسول مکرم اسلام (ص) در براندازی حکومت جباران نقش ارزشمند و ممتاز مرجعیت دینی را به منصه ظهور برساند.

وی اضافه کرد: طرح ولایت فقیه معظم له در استمرار خط انبیا الهی و ائمه (علیهم السلام) در اداره حکومت اسلامی معادلات شیطانی استکبار جهانی را در هم ریخت و با حمایت از محرومان بارقه امید را در دل مستضعفان عالم منور کرد.

حجت الاسلام مصطفی رمضانی اظهار داشت: حضور اقشار مختلف مردم در آیین های سوگواری امام راحل به منزله تجدید عهد با آرمان های بلند و عمل به وصایای سیاسی حضرت امام (ره) و تاکید بر حفظ ارزش های انقلاب اسلامی تحت رهبری های ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) خواهد بود.

آرمان های امام خمینی در بیداری مردم جهان نمایانگر شد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: آرمانهای والای امام راحل بعد از گذشت سالها از پیروزی انقلاب اسلامی، در بیداری مردم مسلمان کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا به خوبی نمایانگر شده است.

مهدی فضلی بیداری و خیزش مردم مسلمان در کشورهای اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی و دیکتاتورهای حاکم را برگرفته از انقلاب اسلامی و به منظور رسیدن به این آرمانهای والا دانست.

وی تکریم، تجلیل و تعظیم امام راحل را تکریم همه خوبی ها و ارزش ها عنوان کرد.

فضلی کمیته امداد امام خمینی (ره) را به عنوان تنها نهاد به یادگار مانده با نام و یاد آن امام همام عنوان کرد و تکریم و بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی را وظیفه ذاتی امدادگران عنوان کرد.

وی از برگزاری مراسم عزاداری امدادگران، برپایی 20 ایستگاه صلواتی در استان، برگزاری مراسم ویژه عزاداری با حضور دو هزار نفر از عموم مردم و مسئولان در محل اداره کل این نهاد و همچنین مراسم ویژه امدادگران در شاخه ها و مراسم جوانان پیروان ولایت و خانواده های تحت حمایت را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

احیا دین و معنویت، مدیون امام راحل و یاران انقلاب است

رئیس دانشگاه ملایر نیز گفت: همه جهانیان در عصر حاضر، همچنان تحت تاثیر انقلاب معنوی امام خمینی(ره) قرار گرفته اند و بدون شک احیا دین و معنویت، مدیون امام راحل و یاران انقلاب است.

بهمن امانی امام خمینی(ره) را شخصیتی بزرگ در قرن حاضر دانست و افزود: رهبر کبیر انقلاب با دست خالی و با حمایت مردم، ایران را به پیروزی شکوهمندی رساند و این در حالیست که امروز انقلاب ایران در سایر کشورهای مسلمان منطقه برای خیزش و بیداری اسلامی، به عنوان یک الگو و نمونه تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: باید مشتاقان و پیروان همواره یاد راه امام(ره) و شهدا را گرامی دارند و از نایب بر حقش مقام معظم رهبری پیروی و در مسیر ولایت فقیه حرکت کنند.

امام خمینی(ره) حکومت دینی بر مبنای ولایت فقیه تشکیل داد

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان نیز گفت: امام راحل یک چهره برجسته بود و توانست حکومت دینی بر مبنای ولایت فقیه تشکیل دهد.

علی بیات گرامیداشت حضرت امام (ره) رافرصتی برای مطالعه اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی اضافه کرد: امروز یاد امام باید مقدمه و گذری برای باز خوانی اندیشه های امام راحل به ویژه برای نسل جوان است که معلمان برای تحقق این امر نقش بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اصول و مبانی امام راحل توسط نایب بر حقش آیت الله خامنه ای همچنان ادامه دارد، افزود: ولایت یک مسیر به هم پیوسته است و این خط ممتد با برقراری حکومت صالحان و اولیای الهی ادامه خواهد یافت.

آرمان‌های امام خمینی (ره) منشا اثر در جهان است

معاون فرماندار اسدآباد نیز شخصیت و متفکری همچون امام خمینی(ره) را از عناصر و چهره اصلی در ظهور انقلاب اسلامی در ایران خواند و گفت: اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خمینی (ره) انقلابی را ایجاد کرد که هنوز هم منشا اثر در جهان است.

حمزه عبدکوند با بیان اینکه امام خمینی(ره) با درایت کم نظیر، علم و تلاش خود جهان اسلام را متحول کرد، اظهار داشت: جهان اسلام در پرتو افکار امام خمینی (ره) بدبینی، سرخوردگی و ناامیدی خود را کنار گذاشت و اندیشه آن امام راحل مهمترین محرکه در تقویت روح امت اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) مهمترین حادثه قرن بود، افزود: این حرکت موجب تقویت همبستگی مسلمانان و اخوت اسلامی شد.

امام خمینی هـدفها و آرمانها و هـر آنچه را که مـی بایــست ابـلاغ کنـد، گفته بـود و در عمـل نیز تـمام هستیـش را بـرای تحقق هـمان هـدفها بـکار گرفته بـود.

این عالم بزرگ در آستـانه نیمه خـرداد سـال ۱۳۶۸ خـود را آماده ملاقات عزیزی کرد که تمام عمرش را برای جلب رضای او صرف کرده بـود و قامتش جز در بـرابـر او، در مـقابل هیچ قدرتی خـم نشده و چشـمانش جز برای او گریه نکرده بـود.

سروده های عارفانه اش همه حاکی از درد فـراق و بیان عطـش لحظه وصال محبوب بـود و ایـن لحظه، شکـوهمنـد بـرای او و جانــکاه و تحمل ناپذیر بـرای پیروانـش 14 خرداد 1368 فرا رسید و او را از میان ما برد.

کد خبر 1327792

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =