در ديدار وزير صنايع كشورمان با وزير صنايع نيجريه بر گسترش همكاري هاي اقتصادي و صنعتي دو كشور تاكيد شد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، اسحاق جهانگيري در ديدار با وزيرصنايع نيجريه با اشاره به روابط خوب ايران و نيجريه گفت : روابط ايران با كشورهاي آفريقايي مطلوب بوده و اين كشورها در سياست خارجي ايران از جايگاه مناسبي برخودارهستند و اخيرا نيز با دستوررييس جمهوري ستادي به نام ستاد آفريقا تشكيل شده كه وظيفه آن، پيگيري روابط با كشورهاي آفريقايي است.
وي تشكيل كميسيون مشترك ايران و نيجريه را نقطه عطفي در توسعه روابط فيما بين دانست و افزود: تاكنون موافقت نامه هاي خوبي بين دوكشورمبادله و امضا شده كه مي تواند بستري براي توسعه مناسبات باشد.
وي با اشاره به برنامه بازديد هيات نيجريه اي ازشركت ايران خودرواظهار اميدواري كرد كه هيات نيجريه اي مذاكرات و مشاركت خوبي با ايران خودرو داشته باشد و در اين رابطه هم وزارت صنايع و معادن در زمينه توليد خودرو و قطعات آن حمايت لازم را خواهد كرد.   
جهانگيري با تشريح توانمندي هاي صنعتي ايران تصريح كرد: ايران سالانه حدود يك ميليون دستگاه خودروتوليد مي كند ودرزمينه ماشين سازي و ساخت تجهيزات از توانمندي هاي خوبي در منطقه برخوردار است.
موگاجي محمد وزير صنايع نيجريه نيزدر اين ديدارضمن ابراز خرسندي از توسعه روابط اقتصادي و صنعتي با ايران گفـت : رييس جمهورنيجريه براهميت توسعه روابط با ايران تاكيد دارند و خواستارارتقاء سطح روابط دو كشورتا جايگاه مناسب هستند.
وي با اشاره به اينكه بازديد از كارخانجات ساخت خودرو و تراكتورسازي كشور ايران در برنامه هيات نيجريه اي است ، بر گسترش روابط بخش خصوصي دوكشوربه ويژه در بخش صنايع كوچك تاكيد كرد.
وي با بيان اصلاحات اقتصادي انجام شده در كشورش طي سال هاي اخيرافزود: دولت نيجريه سرمايه گذاري خارجي را تضمين و تسهيلات مالي نيز براي سرمايه گذاران فراهم مي كند.

کد خبر 132918

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =