معاون اجتماعي فرهنگي سازمان نظام پرستاري گفت: پرداخت ناعادلانه كارانه يكي ديگر از مشكلات جامعه پرستاري است كه بايد به آن رسيدگي شود.

محمد شريفي مقدم در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ضمن بيان مطلب فوق افزود: يكي ديگر از مطالبات پرستاران پرداخت كارانه ها است كه تقسيم آن به صورت ناعادلانه انجام مي گيرد.

وي تصريح كرد: اين طرح از درآمد بيمارستان است كه در آن 20 درصد از كل درآمد را به گروه پزشكي مي دهند ، 60 درصد را به همكاران پزشك طرح ، 5 درصد به دانشگاه تعلق مي گيرد و 10 درصد آن سهم بيمارستان است.

معاون اجتماعي فرهنگي سازمان نظام پرستاري خاطر نشان كرد: حال در اين شرايط سهم پرستاران از همه كمتر است و به طور ناعادلانه اي اين  كارانه تقسيم مي شود.

شريفي مقدم گفت: طي جلسه اي كه با مسئولان وزارت بهداشت در اين زمينه داشته ايم قول مساعد داده اند كه در پرداخت كارانه ها نظارت كرده و وضعيت آن را بهبود بخشند اما تا كنون هيچ اتفاقي در اين باره نيافتاده است.

وي در خصوص ديگر مطالبات پرستاران افزود: هنوز هيچ نتيجه مثبتي گرفته نشده است و همچنان پرستاران منتظرند تا سازمان مديريت به وعده هايي كه داده عمل كند.

معاون اجتماعي فرهنگي سازمان نظام پرستاري تصريح كرد: در بحث كمبود نيروي انساني وزارت بهداشت طرحي را ارايه كرده است كه از نظر سازمان نظام پرستاري اين طرح اشكالات زيادي دارد.

شريفي مقدم در پايان گفت: اميدواريم بتوانيم مطالبات به حق پرستاران را گرفته و در بهبود وضعيت آنان گامي موثر برداريم.

کد خبر 133176

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =