فضاي نشست شوراي حكام تا اين لحظه فضاي مناسبي بوده است// دنيا بايد به حق ايران براي ادامه فعاليت هاي هسته اي تاكيد كند// اگر اروپا وفا نكند ما نيز تعهدي نداريم

امام جمعه موقت تهران با تاكيد بر اينكه اروپا بايد به تعهد خود با ايران پايبند بماند، گفت: نشست شوراى حكام آژانس بين المللى انرژى اتمى از روز گذشته آغاز به كار كرده و قرار است پرونده هسته اى ايران امروز در اين نشست بررسى شود.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر" آيت الله جنتي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران اظهار داشت: تا اين لحظه، فضاى نشست شوراى حكام ، فضاى مناسبى است و مساله ارجاع پرونده ايران به شوراى امنيت سازمان ملل متحد منتفى است و پرونده به سوى طى كردن سير طبيعي خود حركت مي كند. 

خطيب جمعه تهران همچنين با ابراز اميدوارى نسبت به اينكه جمهورى اسلامى ايران در اين نشست به همه خواسته هاى خود دست يابد، خاطرنشان كرد: بايد منتظر نتيجه نهايى نشست بود زيرا آمريكايي ها نيز تا بتوانند كارشكنى خواهند كرد.

دبير شوراى نگهبان با اشاره به اينكه حق استفاده ما از فناورى صلح آميز هسته اى نيز در حال به رسميت شناختن است، گفت:
   عضويت ايران در باشگاه انرژى اتمى هم در حال پذيرفته شدن استحتى مساله موقت و داوطلبانه بودن تعليق را نيز پذيرفته اند كه اين بسيار خوب است . زيرا مساله تعليق نامحدود كه آنها اصرار مي كردند معنى نداشت.

خطيب جمعه تهران ابراز اميدواري در ادامه كار نيز جمهوري اسلامي ايران بتواند 
به همه خواسته هاى خود دست يابد. 

آيت الله جنتى با تاكيد بر اينكه هدف امضاي توافق نامه پاريس اين بود كه پرونده ايران به شوراي امنيت نرود، گفت: ما مي خواهيم در دنيا
اجماعى عليه ما تشكيل نشود و حق ما به معناي امكان برخودارى از فناورى صلح آميز هسته اى را به رسميت بشناسند و اين مساله تثبيت شود.

خطيب جمعه تهران با اشاره به اينكه دغدغه ما اين است كه بر
سر اين موافقتنامه چه مي آيد؟ گفت: 
قرآن در اين موارد تكليف ما را معين كرده است . اينطور نيست كه اين خط آخر باشد. گر چه براى من خيلى تلخ بود كه همه فعاليت ها تعطيل شود. اين مساله براى من در حد يك زهر تلخ بود ولى اين تصميمى بود كه از سوي نظام اتخاذ شد و اميدواريم خير باشد.

خطيب جمعه تهران با تاكيد بر اينكه دست ما نيز بسته نيست، اظهار داشت: 
همانطور كه قرآن گفته است تا مادامى كه طرفهاى قرارداد بر سر قرارشان هستند، شما هم باشيد كه اين تقواست و خداوند متقين را دوست مي دارد، ما هم بر سر قراردادمان هستيم.
دبير شوراى نگهبان گفت: قرآن به صراحت بيان مي كند كه به هر كس تعهدي داده و قراردادي منعقد كردي بر سر قراردادت باش و تا او آن را نشكسته است، تو نشكن . اگرچه منظور خداوند قرارداد با مشركان است.

آيت الله جنتى تصريح كرد : قرآن در عين حال مي فرمايد، اگر ديدى طرف
قراردادت، پيمان شكنى مي كند، قرارداد را به طرفش پرت كن و اعلام كن، اين از ناحيه دو طرف يكسان شكسته مي شود و نمي توانند قرارداد را يكطرفه بشكنند.

خطيب جمعه تهران گفت: در صورتى كه آنها سر قرارشان باشند ما
نيز به آن وفادار خواهيم بود اما اگر آنان وفا نكنند به اين معنى است كه مي خواهند جلوى توسعه ما را بگيرند و ملت و مسوولان ما از رهبر عزيزمان گرفته تا آحاد ملت، بر سر نظرشان براى رسيدن به انرژى صلح آميز هسته اى محكم و استوار ايستاده اند.

دبير شوراى نگهبان افزود : دنيا بايد حق اين ملت را در
استفاده از انرژى صلح آميز هسته اى به رسميت بشناسد و از سنگ اندازيها و طفره رفتن ها، كار ديگرى جز دردسر بيرون نمي آيد.

وى تاكيد كرد : ملت ايران رو به رشد است و به كورى چشم دشمنان، 
فناورى صلح آميز هسته اى را به صورت بومى به دست آورده است .

آيت الله جنتى با اشاره به خودكفايى توليد گندم در كشور، و ديگر دستاوردهاي مردم و نظام ، گفت: 
آيا اين ملت را مي شود متوقف كرد و دست و پايش را بست كه تسليم باشد تا شما برايش برنامه ريزى كنيد؟ دستور العمل بدهيد و هر چه بخواهيد ديكته كنيد تا او عمل كند؟

امام جمعه موقت تهران گفت: ملت ما هوشيار و بيدار شده و كمر همتش را
بسته است و با هدايت هاى الهى، قرآنى ، اسلامى و امام و رهبرى متوجه شخصيت خود شده و به شخصيت خود اعتماد كرده است و مي داند، خداوند به او قدرتى داده است كه اگر اراده كند، در برابر هر حادثه اى مي تواند بايستد.

کد خبر 133788

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =