عضو شوراي مركزي كانون دانشگاهيان ايران اسلامي گفت: مذاكره كنندگان ايراني بايد به پشتوانه مردمي خود توجه كنند و گرفتار امواج رسانه اي نظام سلطه نشوند. ضمن اينكه نظام سلطه بداند كه چرخه حركت هسته اي در ايران يك حركت برگشت ناپذير است.

دكتر محمد رضا مرندي در گفت و گو با خبرنگار "مهر"، گفت: با توجه به تشكيل اجلاس نوامبر شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي هسته اي و رسيدگي به پرونده ايران، كانون دانشگاهيان ايران اسلامي همراه با عموم جامعه دانشگاهي كشور از مواضع منطقي و قاطع جمهوري اسلامي ايران در دفاع از حقوق مسلم ملت ايران در استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي حمايت مي كند و يادآور مي شود كه صبر و شكيبايي ملي ايرانيان توام با منطق قوي نظاره گر نوع تعامل كشورهاي اروپايي طرف مذاكره با ايران در بيانيه هاي تهران و پاريس است و اميدواريم كه تجربه تاريخي ملت مسلمان ايران در دفاع از حقوق حقه خود پيش چشم آنان باشد و بدانند كه هيچكس نمي تواند مسير رشد و پيشرفت ملي ما را سد كند.

كانون دانشگاهيان ايران اسلامي همراه با عموم جامعه دانشگاهي كشور از مواضع منطقي و قاطع جمهوري اسلامي ايران در دفاع از حقوق مسلم ملت ايران در استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي حمايت مي كند و يادآور مي شود كه صبر و شكيبايي ملي ايرانيان توام با منطق قوي نظاره گر نوع تعامل كشورهاي اروپايي طرف مذاكره با ايران در بيانيه هاي تهران و پاريس است

وي يادآور شد: قطعا نظام بين الملل موجود نظام جنگل واره اي است كه حق با صاحبان زر و زور است! و اين واقعيتي است كه بايد به آن توجه كرد ولي تجربه دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحميلي نشان داد كه حتي در چنين نظامي مي توان از كيان ملي و منافع ملي خود دفاع كرد.

دكتر مرندي در ادامه خاطر نشان ساخت: مذاكره كنندگان ايراني در مذاكرات خود بايد به اين پشتوانه ملي توجه كافي داشته باشند و خداي ناكرده گرفتار امواج رسانه اي نظام سلطه نشوند و با بهره گيري از منطق و ديپلماسي قو و متخصصان هوشيار سازكارهاي مناسب را در دفاع از منافع ملي به كار گيرند.

وي تصريح كرد: در اين رابطه نقش نظارتي مجلس شوراي اسلامي بسيار مهم و كليدي است و نمايندگان ملت بايد در دفاع از حقوق تاريخي ايران اسلامي با قاطعيت عمل كنند و از هر آنچه مانع تحقق اهداف عاليه نظام در حوزه توسعه ملي و وصول به اهداف چشم انداز بيست ساله مي شود جلوگيري كنند.

عضو شوراي مركزي كانون دانشگاهيان ايران اسلامي در ادامه يادآور شد: امروز بر همگان روشن است كه روحيه خود باوري و اعتماد به نفس ايجاد شده در نسل هاي نوي ايراني در پرتو انقلاب اسلامي در حال به ثمر نشستن است و از آثار آن پيشرفت هاي شگرف علمي در عرصه هاي مختلف از جمله دستيابي به چرخه سوخت هسته اي است كه نقش مهم در ارتباط با ساير حوزه هاي علمي دارد.

دانشگاهيان بيش از گذشته در مسير تامين و تضمين استقلال علمي كشور گام برخواهند داشت

وي افزود: بر اين اساس تلاش نظام سلطه بر آن است كه اين حركت رو به رشد را سد كند ولي بايد بدانند كه اين حركت آغاز شده بدون برگشت است و به لطف الهي فرزندان ايران زمين گام هاي بلندتري را در مسير سربلندي ميهن اسلامي برخواهند داشت و مجد و عظمت و عزت اسلامي ايراني را به اوج خواهند رساند.

دكتر محمدرضا مرندي در پايان همه فرزندان ايران اسلامي را به وحدت و همدلي در دفاع از منافع ملي دعوت كرد و خاطرنشان ساخت: دانشگاهيان بيش از گذشته در مسير تامين و تضمين استقلال علمي كشور گام برخواهند داشت.

کد خبر 134026

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =