" جان نگروپونته" سفير آمريكا در عراق در بازديد از شهر بحران زده فلوجه بر تغيير نيافتن تاريخ برگزاري انتخابات عراق تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، " جان نگروپونته" سفير آمريكا در عراق امروز از شهر جنگ زده و پرجنجال فلوجه كه پيشتربه گفته مقامات آمريكايي خانه امني براي مهاجمان القاعده و مردان مسلح عراقي بود ديدن كرد.

نگروپونته در بازديد از فلوجه تصريح كرد: " ما اعتقاد داريم كه امكانات و شرايط لازم براي برگزاري انتخابات عراق در تاريخ 30 ژانويه كاملاً مهيا است و ما از اجراي انتقال قانون در عراق حمايت مي كنيم."

لازم به ذكر است كه كمي پس از ايراد صحبتهاي نگروپونته يكي از مقامات ارشد كميته انتخاباتي عراق اعلام كرد: به تعويق افتادن انتخابات آتي عراق مسئله اي غير قابل بحث و انكار است. 

لازم به ذكر است گروهي ازطوايف مذهبي وسياسي عراق كه از روند سياسي موجود در عراق ناراضي بنظر مي رسند و در برخي منابع خبري با عنوان 17 سازمان از جمله احزاب سياسي مطرح در عراق ازآنها ياد مي شود،امروز با انتشار بيانيه اي اعلام كردند: " با توجه به اعمال تروريستي و خشونت طلبانه در عراق ضرورت بازنگري در تاريخ برگزاري انتخابات عراق را از لحاظ تكنيكي و سياسي را  اجتناب ناپذير مي كند."

گفتني است درخبرها آمده  نشستي بنا به دعوت تجمع دمكرات هاي مستقل به رياست عدنان پاچه چي برگزار شده كه حدود  يكصد شخصيت علاوه بر احزاب و شخصيت هاي مستقل و شيوخ عشائر در بيانيه اي خواستار به تعويق افتادن انتخابات به مدت شش ماه ديگر شدند.

در اين نشست اعلام شد كه نابساماني اوضاع امنيتي و افزايش فعاليتهاي تروريستي و نبود آمادگي هاي كامل اداري، فني و سياسي براي انتخابات مستلزم تجديد نظر در تاريخ اعلام شده (11 بهمن ) است .

کد خبر 134081

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =