هوگو چاوز رييس جمهورى ونزوئلا و هيات همراه صبح امروز با آيت الله هاشمى رفسنجانى رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش سرويس سياسي مهر ،رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام  دراين ديدار با اشاره به موفقيت هاى اخير مردم ونزوئلا در برابر سياست هاى مداخله جويانه آمريكا، گفت : هرحركت سياسى و اجتماعى براى موفقيت وماندگارى ،نيازمند پشتوانه مردمى است .

وى تصريح كرد : در صورتى كه برنامه ها و اهداف حكومت ها درجهت خواست و رسيدگى به آحاد مردم باشد، با وجود دشمنان سرسخت و كينه توز، هيچگاه به شكست منجر نخواهد شد.

هاشمى رفسنجانى با اشاره به برنامه هاى جمهورى اسلامى ايران در نيل به پيشرفت وترقى، گفت : جمهورى اسلامى ايران آماده است بدون هيچ چشم داشتى تجربه خود را به مردم ونزوئلا ارايه كند.

وى توجه به مسايل اجتماعى، اقتصادى و سياسى را براى عبور از مسايل فرا روى ونزوئلا مهم دانست و افزود : تامين اجتماعى فراگير، توزيع مناسب امكانات و ثروت و سازندگى است كه مىتواند مردم و دولت هر كشورى را اميدوار كند.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ونزوئلا را از اولويت هاى جمهورى اسلامى ايران در گسترش مناسبات با آمريكاى لاتين ، ذكر كرد و گفت : روحيه ملى وافكار عمومى مردم دوكشور پشتوانه دولتمردان به منظور توسعه مناسبات مى باشد.

 هوگو چاوز ، رييس جمهورى ونزوئلا نيز در اين ديدار با تشريح اوضاع سياسى ، اجتماعى و اقتصادى كشور خود، گفت : زمانى كه نيروهاى امپرياليسم ، جهان را براى مطامع استعمارى خود تهديد ميكنند ، چاره اى جز قوى شدن نداريم .

وى گفت : آمريكا ايران را درحالى تحت فشار قرار ميدهد كه مطمئن است جمهورى اسلامى به دنبال سلاح اتمى نيست .
چاوز بابيان مطلب فوق افزود : آمريكا ازاين بهانه استفاده مي كند تا مانع حركت و پيشرفت ايران شود وهمين رويه را به شكل ديگرى برمردم ونزوئلا اعمال مي كند.

وى با تقدير از مواضع و حمايت ايران از مردم ونزوئلا، گفت : جمهورى اسلامى ايران در شرايط سخت و دشوار به مردم اين كشور كمك و از دولتش حمايت كرد .

رييس جمهورى ونزوئلا با تقدير از برنامه هاى توسعه و سازندگى درايران ، خواستار استفاده از اين تجربيات درهمه زمينه هاى اقتصادى، اجتماعى ، دفاعى ،تجارى و فنى شد.

وى گفت كه يكى از چالشهاى فراروى دولت كاراكاس خروج از اقتصاد استعمارى يا به عبارتى اقتصاد وارداتى است ، همانگونه كه ايران خارج شد و هزينه هاى زيادى از جمله جنگ را نيز به جان خريد.
رييس جمهورى ونزوئلا همچنين از هاشمى رفسنجانى براى سفر به ونزوئلادعوت بعمل آورد كه مورد موافقت وى قرارگرفت . 

کد خبر 134808

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =