دریافت سرویس های الکترونیکی از ادارات از مطالبات همدانی ها است

همدان - خبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری همدان گفت: تقاضاهای مردم از مدیران و دستگاه‌های اجرایی تغییر یافته و دریافت سرویسهای الکترونیکی از سوی ادارات از تقاضاهای مردم همدان است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس صادقی صبح چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه خدمات الکترونیک دستگاه های اجرایی استان همدان با ابراز خرسندی از فضای مثبت ایجاد شده در برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: این امر در کاهش هزینه، وقت و زمان نقش بسزایی دارد.

صادقی با تأکید بر اینکه باید نیازهای الکترونیکی شهروندان را رفع کرد، گفت: در سال‌های 75 تا 85 دستگاه‌های اجرایی به دنبال مکانیزاسیون امور بودند که امروزه سعی می‌شود ارائه خدمات در بستر الکترونیکی محقق شود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری همدان با بیان اینکه در همدان تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته است، اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه ارائه خدمات الکترونیکی از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه در ارائه خدمت به مردم در پورتال‌ها و سایت‌ها فعالیت‌های مفیدی انجام می‌شود، اظهار داشت: در این زمینه دفاتر پیشخوان در شهرها و روستاها به صورت واسطه عمل می‌کنند و خدمات الکترونیکی ارائه می‌دهند.

بیش از 100 خدمت الکترونیکی و نیمه الکترونیکی در همدان سرویس‌دهی می‌شود

صادقی با بیان اینکه در استان همدان بیش از 100 خدمت الکترونیکی و نیمه الکترونیکی سرویس‌دهی می‌شود، گفت: باید خدماتی را که قابلیت الکترونیکی شدن دارند گسترش داد.

وی صرفه جویی در زمان را اقتضای عصر کنونی عنوان کرد و گفت: برای استفاده بیشتر از زمان باید در استفاده از خدمات شهر الکترونیک برنامه ریزی راهبردی داشت.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری همدان گفت: فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه در نمایشگاه مثال‌زدنی است که امیدواریم ارزیابی شهروندان نیز در این خصوص مثبت باشد.

یکی دیگر از اعضای شورای سیاستگذاری برگزاری این نمایشگاه نیز با بیان اینکه تحقق شهر الکترونیک نیازمند بهره‌مندی و آشنایی مردم با نحوه دریافت خدمات الکترونیک دستگاه‌های اجرایی است، گفت: مردم شناخت کافی و دقیق نسبت به خدمات ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی ندارند.

مردم از تعداد خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی همدان آگاهی ندارند

محمد مهدی شیرمحمدی با بیان اینکه مردم به طور دقیق از تعداد خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی استان همدان آگاهی ندارند، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی به عنوان برنامه هفتم کمیته شهر الکترونیک شورای شهر همدان مورد توجه است.

وی با تأکید بر اینکه نمایشگاه خدمات الکترونیک دستگاه‌های اجرایی با هدف آشنایی بیشتر شهروندان با این مقوله برپا شده است، گفت: استقبال دستگاه‌های اجرایی استان همدان از این نمایشگاه بسیار مناسب بود.

شیرمحمدی با بیان اینکه بیش از 100 خدمت الکترونیکی در دستگاه‌های حاضر در این نمایشگاه ارائه می‌شود، گفت: برگزاری این نمایشگاه در مکان فعلی که محل عبور و مرور شهروندان محسوب می‌شود، موجب استقبال بیشتر از آن خواهد شد.

شیرمحمدی با اشاره به راه‌اندازی رادیوشهر الکترونیک در محل برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: در این برنامه کارشناسان و مسئولان غرفه‌ها در خصوص خدمات الکترونیک دستگاه‌های اجرایی صحبت می‌کنند.

کد خبر 1352800

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =