اتهامات نسبت داده شده به فضای برخی دانشگاهها فرافکنی است

قزوین - خبرگزاری مهر: استاندار قزوین گفت: اتهاماتی که بعضی افراد به فضای برخی از دانشگاهها نسبت می دهند یک فرافکنی است و واقیعت ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد عجم صبح چهارشنبه در سومین جلسه ستاد ولایت دانشجویی استان که در استانداری برگزار شد با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز افزود: نقشی که پاسداران در صیانت از آرمانهای حضرت امام (ره) و دفاع مردانه از تمامیت ارضی کشور داشتند بسیار ارزشمند و برجسته است.
 
استاندار قزوین با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جنگ نرم بخصوص در فضای دانشگاهها و هدف گرفتن قشر جوان یادآورشد: با توجه به تأکید رهبر انقلاب باید در وهله اول باور کنیم که جنگ نرم و تهاجمی وجود دارد و دشمن در این خصوص نیز سازمان یافته عمل می کند و بعد از آن به برنامه ریزی مناسب و کارشناسی شده جهت مقابله با تهدیدات دشمنان بپردازیم.
 
وی تصریح کرد: هدف دشمن تمامی آحاد جامعه بخصوص قشر جوان است و بیشترین تهدیدات و چالش های این جنگ در حوزه های انسانی تعریف شده که خوشبختانه بیشتر جوانان به این امر واقف هستند و در دام طراحیهای دشمنان نمی افتند اما شناساندن این توطئه ها برای آنها ضروری است.
 
وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی نیازمند زمان است اما باید با وحدت نظر به اصل این که تهاجم فرهنگی دشمن جدی است برسیم و در عین حال با شناسایی تاکتیک های دشمنان و شیوه های تهاجمی آنها جریان مقابله با این تاکتیک ها را نیز ترسیم و عملیاتی کنیم.
 
استاندار قزوین با تأکید بر اینکه همواره همراه جنگ های سخت در طول تاریخ جنگ نرم نیز وجود داشته است، بیان کرد: امروزه رویکرد دنیا به پدیده براندازی بیشتر در حیطه جنگ نرم است.
 
وی افزود: دشمن تلاش می کند با در اختیار گرفتن ظرفیت های جامعه برای به نتیجه رسیدن اهداف شوم خود اقدام کند اما با هوشیاری مردم این ترفندها شکست خورده و دشمن با تغییر تاکتیکهای خود و استفاده از رسانه های جمعی در صدد عملی کردن نقشه های خود است.
 
استاندار قزوین گفت: نتیجه اقدامات فرهنگی همیشه به گذشت زمان نیاز دارد و باید با ترسیم این اقدامات با صبر و حوصله و درعین حال با درایت و شیوه تهاجمی منافع جمعی را بر منافع فردی ترجیح دهیم تا به نتیجه برسیم.
 
وی افزود: در این راستا شناسایی محیط و موقعیت جامعه نیز برای ما مهم است که این وظیفه توسط دولت در جامعه کنونی ما به نهادها و انجمنهای مردم نهاد سپرده شده و امیدواریم با تجهیز و آماده سازی جوانان در این خصوص نتیجه بهتری بگیریم.
 
استاندار قزوین تصریح کرد: برنامه ریزی مناسب و ارائه الگوی مناسب برای تعیین نوع حجاب دانشجویان بایستی با برنامه ریزی کارشناسی انجام شود تا پذیرش آن عملی باشد.
 
در این جلسه همچنین مقرر شد با تشکیل شورای هم اندیشی روسای دانشگاههای استان با محور مسائل فرهنگی و تبیین اقدامات فرهنگی جهت مقابله با اقدامات جنگ نرم این شورا هر دو هفته یکبار به ریاست استاندار تشکیل جلسه دهد.
 
در این جلسه روسای دانشگاه ها و دیگر اعضا راهکارهای خود را در راستای اقدامات فرهنگی برای مقابله با جنگ نرم در فضای دانشگاهها ارائه کردند.
کد خبر 1352844

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =