شبهات وهابیت در استان‌های آسیب پذیر بررسی می‌شود

قم - خبرگزاری مهر: مدیر ساماندهی امور پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری نشست‌های بررسی و رد شبهات وهابیت در استان‌های آسیب‌پذیر از سوی معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحسین اسحاقی با اشاره به افزایش فعالیت وهابیت به منظور جذب افراد در برخی استان‌های کشور تصریح کرد: در این زمینه وهابیون با به کارگیری مبلغان آشکار و پنهان، شبهات فراوانی در ارتباط با مسائل فقهی و اعتقادی به ویژه در مورد گرامیداشت ایام مختلف از جمله ایام شهادت سیدالشهدا(ع) مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه وهابیت با این تلاش‌ها سعی دارد تا در افراد با مایه‌های دینی ضعیف تردید ایجاد کند، افزود: ما تلاش داریم تا شبهات مطرح‌شده در هر استان را شناسایی کنیم و متناسب با آن به فعالیت‌های پژوهشی بپردازیم.

مدیر ساماندهی امور پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران یکی از اقداماتی که در این زمینه می‌توان انجام داد را برگزاری نشست‌های علمی رد شبهات وهابیت دانست و اظهار داشت: با چند تن از متخصصین وهابیت نیز رایزنی صورت گرفته است تا با استفاده از توان آنها ضمن برگزاری نشست‌های علمی، جلسات پرسش و پاسخ، مناظرات علمی و... برگزار شود.

وی ادامه داد: در صورت اعلام آمادگی مبلغان وهابیت، جلساتی که با حضور متخصصین وهابیت برگزار می‌شود، به جلسه مناظره رودررو تبدیل خواهد شد.

اسحاقی با بیان اینکه احتمالا در این جلسات از توان مستبصرین به منظور تبیین روش‌های تبلیغی وهابیت بهره گرفته خواهد شد، ادامه داد: با جمع‌آوری شبهات مربوط به وهابیت و برگزاری نشست‌های علمی، کتاب‌ها و بروشورهایی حاوی این شبهات نیز تهیه خواهد شد تا در اختیار کانون‌های فرهنگی مساجد و عموم مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در میان مناطق مختلف کشور، برخی استان‌ها از جمله استان‌های مرزی بیشتر در معرض شبهات وهابیت قرار دارند، اضافه کرد: فعالیت شایان توجهی از سوی موسسات و شخصیت‌های فرهنگی قم در زمینه وهابیت انجام گرفته است اما به دلیل گسست فرهنگی حاصل تحقیقات این مراکز در اختیار مخاطبان آنها قرار نگرفته است، از این رو تلاش داریم تا با برقراری ارتباط دوسویه میان این موسسات و محافل استان‌های مختلف این خلا را پر کنیم.

مدیر ساماندهی امور پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به استفاده از ماحصل پژوهش‌های افراد مختلف در این زمینه افزود: تقسیم‌بندی استانی شبهات، کار جدیدی است که از سوی حوزه‌های علمیه خواهران انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: با برگزاری نشست‌های علمی در استان‌های در معرض آسیب تلاش می‌کنیم تا وضعیت را از حالت تدافعی به حالت تهاجمی تغییر دهیم.

اسحاقی با اشاره به انتشار برخی کتب از سوی اهل سنت در رد ادهای وهابیت گفت: وهابیت تلاش می‌کند تا شیعه را خارج از اسلام معرفی کند اما با معرفی وهابیت می‌توان نشان داد که وهابیت نه تنها با شیعه بلکه با اهل سنت هم دشمن است.
 

کد خبر 1352884

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =