جلوگیری از اختلاط جنسیتی قانون است/ از قانون بی‌‍‌اطلاعند

معاون فرهنگی وزارت علوم با تأکید بر اینکه "اصلاً چیزی به عنوان طرح تفکیک جنسیتی در وزارت علوم نداریم" گفت: "آنچه وزارت علوم و دانشگاهها اصرار بر اجرایشان دارند همه قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که احتمال می دهم خیلی از دوستان من جمله نمایندگان مجلس از این قوانین اطلاع نداشته باشند."

غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامه علی عباسپور تهرانی فرد رئیس کمیسیون آموزش مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تفکیک جنسیتی در دانشگاهها گفت: در نامه دکتر عباسپور عبارت "طرح تفکیک جنسیتی وزارت علوم" قید شده است این درحالیست که دو هفته قبل کمیسیون فرهنگی مجلس از مسئولان وزارت علوم برای ارائه گزارش حجاب و عفاف در دانشگاهها دعوت کرده بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس از اقدامات وزارت علوم در زمینه عفاف و حجاب حمایت کرد. حال که یک کمیسیون دیگر که همسایه کمیسیون فرهنگی مجلس است یک چیز دیگر می گوید دیگر دست وزارت علوم نیست.

وی اضافه کرد: اصلاً چیزی به عنوان طرح تفکیک جنسیتی در وزارت علوم نداریم. آنچه که وزارت علوم در صدد اجرای آن است همه قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است. احتمال می دهم خیلی از دوستان از جمله نمایندگان مجلس از این قوانین اطلاع نداشته باشند.

خواجه سروی افزود: قوانین مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه جلوگیری از اختلاط زن و مرد در دانشگاه را خدمت دوستان ارسال می کنیم و اعلام می کنیم که بر اساس آنها عمل می کنیم. اگر می توانند کمک کنند که این قوانین بهتر و قوی تر اجرا شود، از کمکشان استقبال می کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خاطرنشان کرد: چیزهایی که خودمان تشخیص می دهیم و علایقمان را کنار بگذاریم. هیچ طرح مدونی جز قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی نداریم و دکتر عباسپور به عنوان عضو شورای عالی انقلاب باید قوانین این شورا را بهتر از دیگران بدانند.

کد خبر 1352886

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =