مدیر کل مجموعه فرهنگی رسالات در دیدار هنرمندان بسیجی عنوان کرد مهمترین خواسته هنرمندان لبنانی از هنرمندان با تجربه ایران این است که خط هنر ناب اسلامی را برای علاقمندان به انقلاب اسلامی تبیین کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کوفرانی مدیرکل مجموعه فرهنگی رسالات وابسته به مقاومت اسلامی حزب الله در دیدار با هنرمندان بسیجی در بیروت گفت: پس از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی دوستداران نظام دینی ایران منتظرند تا ببینند ره آورد ناب و مستقل این انقلاب در حوزه هنر چه بوده و خط هنری اسلام از نگاه این نظام مقدس چیست؟

کوفرانی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در حوزه احیاء فرهنگ مقاومت در سطح لبنان و سایر کشورهای جهان توسط این مجموعه افزود: هنرمندان مقاومت گوش به فرمان رهبر بزرگ انقلاب اسلامی امام خامنه ای سعی می کنند که نگذارند دستاوردهای مبارزه بی امان حزب الله با دشمنان از بین برود اما ما برای جهانی شدن پیام مقاومت نیاز به راهبردهای جدیدی داریم که برخواسته تجربیات سی و سه ساله انقلاب ایران است.

وی ادامه داد: ما باید مبانی خالص و غیر وارداتی و اصیل هنر انقلابی و هنر مقاومت را از حرکت هنری انقلاب و در یک منشور مدون بیابیم و به همین دلیل هم استدعا داریم که برای تجدید تجربه توسعه هنر مقاومت به یاری حزب الله بشتابید.

حسین حسن نژاد جانشین سازمان بسیج هنرمندان در ابتدا با اشاره به تلاش‌های نهادهای هنری ایران برای ترسیم الگوی بومی هنر اسلامی و تحول در علوم انسانی از تدوین کتاب "هنر برای حقیقت" توسط این سازمان برای پاسخگویی روشمند به این نیاز خبر داد و گفت: بی تردید راه افتادن نهضت ترجمه متون ایرانی به عربی می تواند راهگشای آشنایی هنرمندان عرب زبان با اسلوب تفکرات انقلابی در هنر شد.

پس از حسن نژاد دکتر طالب زاده مستندساز، کافی استاد دانشگاه، صابر امامی معاون دانشگاه هنر و چند نفر دیگر از خبرنگاران و اساتید دانشگاه حاضر در دومین اردوی راهیان نور مقاومت به ارائه دیدگاه‌های خود در زمینه گسترش تبادلات فرهنگی مقاومت اسلامی و هنر ایرانی پرداختند و خواستار ایفای نقش لبنان برای آشنایی هرچه بیشتر ملت‌های آزاد شده عرب با فرهنگ و هنر انقلاب شدند.

دومین اردوی "راهیان نور" مقاومت با حضور 37 هنرمند و مدیر هنری سراسر کشور، به همت سازمان بسیج هنرمندان تا چهاردهم تیر در دو کشور سوریه و لبنان برگزار شد.

کد خبر 1352991

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =