ترویج مهدویت غربی در دستور کار هالیوود است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه ساخت فیلمهایی برای ترویج مهدویت به شیوه غربی در دستور کار هالیوود است، گفت: علما و کارشناسان دین می‌توانند از مسیر فرهنگی با انحراف از مسیر تبیین مهدویت برخورد کنند.

حجت الاسلام سید رضا تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اظهارات و اقدامات انحرافی در بحث مهدویت گفت: سو استفاده از مفاهیم دینی همواره وجود داشته و این امر منحصر به امروز نیست.

وی افزود: مسئله مهدویت بسیار مهم و کلیدی بوده وباید توجه داشته باشیم که هر چقدر یک مسئله اهمیت داشته باشد، دشمن هم سرمایه گذاری بیشتری برای این موضوع می کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ادعای ارتباط با امام زمان را موضوعی قدیمی دانست و گفت: برخی افراد بوده اند که ادعای ملاقات با آن حضرت را داشته و یا پیغام هایی را به نقل از ایشان گفته اند و ادعا کرده اند که مثلا امسال حضرت ظهور می کند.

تقوی گفت: این افراد یا نا آگاه، عوام و بی اطلاع هستند و از مبانی دینی و معارف اسلامی اطلاعات کمی دارند و یا از سوی دیگران تحریک و به کار گرفته شده اند تا آن تفکر قوی اسلامی را بشکنند.

وی افزود:  مهدویت یک اندیشه انقلابی است و در عقبه اندیشه مهدویت اصلاح جهان مد نظر است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استقرار عدالت در جهان و برطرف کردن هر ظلم و نابسامانی را از بنیان های اندیشه مهدویت عنوان کرد و گفت: کسانی که به این عقیده باشند همواره خود را برای روز موعود  آماده نگاه می دارند .

وی ادامه داد: این امر را مستکبران و مفسدان عالم تحمل نکرده و بیشتر از همه سردمداران استکبار جهانی هستند که امروز از آن می ترسند و به دنبال ساختن بدل برای آن هستند.

تقوی با اشاره به ساخت برخی فیلم ها در باره مهدویت گفت: ما هم اکنون خبر داریم که ساخت فیلم هایی در دستور کار هالیوود قرار دارد که مهدی و مهدویتی از نوع غربی درست کنند و به خورد مردم بدهند، زیرا این اندیشه توانایی های بزرگی برای انقلاب جهانی دارد.

وی در ادامه با تفکیک افرادی که مباحث انحرافی درباره مهدویت مطرح می کنند ، این افراد را "نا آگاهان"، "مزدوران" و "خیالپردازان" عنوان کرد و گفت: ممکن است برخی از آنها انسان های بدی هم نباشند ولی بنا به خیالات خود مطالبی را بیان می کنند که انحراف از بحث مهدویت به شمار می رود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ادامه تاکید کرد: برای همه این ها لازم است بیش از همه روحانیون و کارشناسان دین وارد صحنه شده و روشنگری کنند.

وی افزود: اگر علما و ائمه جمعه و جماعات نسبت به این خطر توجیه باشند، به عنوان یک لشگر نیرومند و کارشناسان مورد اعتماد مردم می توانند جلوی این خطر را بگیرند و از مسیر فرهنگی با این خطر برخورد کنند.

کد خبر 1355838

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =