دانشگاه سيستان و بلوچستان همايش آسيب شناسي علمي ازدواج برگزار مي كند

دانشكده ادبيات و علوم انساني دانشگاه سيستان و بلوچستان با همكاري گروه الهيات و روان شناسي اين دانشگاه همايش " آسيب شناسي علمي ازدواج " را اواخر بهمن ماه امسال برگزار خواهد كرد .

به گزارش خبرنگار دانشگاهي " مهر" اين دانشگاه سعي دارد با توجه به اظهار نظرهاي متفاوت درباره سن ازدواج، درصد طلاق هاي دانشجويي و ... و همچنين ارزيابي راهكارهاي موجود در مورد ازدواج و نيز ارايه راهكارهايي جهت رفع مشكلات مربوط به ازدواج ، همايشي را با محورهاي زير برگزار كند :
الف _ ازدواج ( شامل توصيف وضعيت جامعه از نظر سن ازدواج، تعداد افراد مجرد و نسبت زنان و مردان، عوارض ناشي از بي توجهي به رفع مسايل جنسي و رويكردهاي خاص علمي و فرهنگي مناسب با سالهاي جواني .)
ب _ طلاق ( شامل علل طلاق، آثار طلاق و درصد طلاق و نسبت قشرهاي مختلف )
ج_ راهكارها ( راهكارهاي شرعي و فرهنگي كاهش تنگناها و مشكلات جنسي جوانان و بررسي اثرات فردي و اجتماعي آن، راهكارهاي عملي كاهش سن ازدواج، بررسي و تحليل " پيشنهاد ازدواج از طرف دختران "، راهكارهاي افزايش شناخت قبل از ازدواج با توجه به شرايط جامعه شهري و تكنولوژي روز، راهكارهاي فرهنگ سازي و ترويج روشهاي علمي و مفيد در مورد ازدواج، راهكارهاي فرهنگ سازي و ترويج روشهاي علمي ومفيد در مورد ازدواج، راهكارهاي كاهش آمار طلاق و نا سازگاري زناشويي و بررسي تاثير مراكز مشاوره بر كاهش طلاق و نا سازگاري زناشويي )
علاقمندان به ارسال مقاله با موضوعات ذكر شده مي توانند تا پايان آبان ماه سالجاري خلاصه اي از مقاله خود را به دبيرخانه اين همايش در دانشكده ادبيات وعلوم انساني دانشگاه سيستان و بلوچستان ارسال كنند .
متن كامل مقاله ها نيز بايد تا 15 ديماه سالجاري به دبيرخانه همايش ارسال شود .
شايان ذكر است مقاله هاي ارسالي بايد در چارچوب تحقيقات علمي تهيه شده باشد . همچنين براي افزايش امتياز پژوهشي، مقالات پذيرفته شده منتشر خواهند شد . 
اين همايش از 30 بهمن ماه تا اول اسفند ماه سالجاري و به مدت دو روز برگزار خواهد شد .
کد خبر 13582

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =