تشکیل خانه گفتگوی آزاد در دانشگاهها/ تهیه شیوه‌نامه کرسیهای آزاداندیشی

معاون فرهنگی وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری از تشکیل "خانه ملی گفتگوی آزاد" در دانشگاههای کشور خبر داد و گفت: خانه ملی گفتگوی آزاد در دانشگاهها به شکل باشگاه دانشجویی یا فضای دیگری تشکیل خواهد شد.

غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: پیش نویس تشکیل این خانه تهیه شده است و تشکیل آن در هیئت مرکزی نظارت بر کرسی‌های آزاد اندیشی به نتیجه می‌رسد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از برگزاری اولین جلسه هیئت مرکزی نظارت بر کرسی‌های آزاد اندیشی خبر داد و گفت: کار مکملی که برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی پس از ابلاغ آئین نامه برگزاری این کرسی‌ها در دانشگاهها باید انجام شود این است که شیوه نامه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی تهیه شود.

خواجه سروی افزود: پیش نویس شیوه نامه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاهها توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تهیه و برای دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ارسال شده و در مرحله آزمایشی نیز در برخی دانشگاههای کشور به اجرا درآمده است.

وی اضافه کرد: در اولین جلسه هیئت مرکزی نظارت بر کرسی‌های آزاد اندیشی تصویب شد که این شیوه نامه در جلسه آینده که در ماه رمضان تشکیل می شود به تصویب برسد و به عنوان دستورالعمل به دانشگاهها ابلاغ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خاطرنشان کرد: گام دیگری که در تابستان باید در راستای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی صورت گیرد این است که دست اندرکاران و عوامل اصلی و ارکان برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی آموزش ببینند.

کد خبر 1358359

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =