نشست هیئت رئیسه با کمیسیونهای مجلس خبرگان بر اساس آئین نامه است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، نشست امروز هیئت رئیسه این مجلس با کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری را مبتنی بر آئین نامه داخلی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی نشست امروز مجلس خبرگان با روسای کمیسیونها و 5 تن از اعضاء این مجلس را مبتنی بر ماده 15 آئین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری دانست.

وی در ادامه برگزاری اجلاس هیئت رئیسه مجلس خبرگان با کمیسیونهای تخصصی و 5 تن از منتخبین این مجلس با بیان اینکه  اجلاس امروز بر اساس ماده 15 تبصره 2 برگزار شده است تصریح کرد: هیئت رئیسه خبرگان موظف است در فاصله دو اجلاسیه خبرگان درفاصله کمتر از دو ماه قبل از اجلاس رسمی خبرگان حداقل یک جلسه با حضور اعضاء هیئت رئیسه و 5 نفر از خبرگان به تشخیص هیئت رئیسه و همچنین روسای کمیسیونهای خبرگان و یک نفر از اعضاء هر کمیسیون به انتخاب همان کمیسیون برای بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل مهم مربوط به خبرگان و ایجاد هماهنگی و تنظیم عملکرد کمیسیونها تشکیل و گزارش جلسه در اولین اجلاس رسمی خبرگان مطرح کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در صورتی که رئیس کمیسیون عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان باشد یا تمایل به شرکت در جلسه مذبور را نداشته باشد یکی از نواب رئیس کمیسیون مربوطه در جلسه مزبور شرکت خواهد کرد.

وی همچنین گفت: شرایط تشکیل جلسه  و مقررات اداره آن مانند شرایط و مقررات کمیسیونهای مجلس خبرگان خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این تبصره در اجلاسیه 23 شهریورماه 1389 به تصویب مجلس خبرگان رسیده است.

کد خبر 1363622

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =