"خرافه‌پرستی" و "گربه ایرانی" در دوسالانه کاریکاتور تهران

شناسهٔ خبر: 1397824 -
فراخوان دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران با موضوع خرافه‌پرستی به زودی منتشر می‌شود.

بهمن عبدی عضو شورای سیاست‌گذاری دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران به خبرنگار مهر گفت: پیش‌نویس فراخوان دهمین دوسالانه کاریکاتور تهران با حضور شورا و مسئولان برگزاری دوسالانه تصویب شد و آماده انتشار است. این دوسالانه با محور خرافه‌پرستی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: داوری آثار ارسال‌شده به دبیرخانه جشنواره، در دی‌ماه آغاز می‌شود و دوسالانه از بهمن‌ماه در تهران برپا خواهد شد. علاوه بر موضوع آزاد و خرافه‌پرستی در دوره از جشنواره، بخش‌های دیگری ‌چون کمیک‌استریپ و پرتره همچنان در آن گنجانده شده و بخش جدید طراحی شخصیت با موضوع "گربه ایرانی" به آن اضافه شده است.

عبدی در مورد برگزاری همزمان دوسالانه کاریکاتور تهران و جشنواره تجسمی فجر اظهار کرد: این دو اتفاق مهم در عرصه هنرهای تجسمی، هیچ تداخلی با یکدیگر نخواهند داشت و تمام سعی ما بر این است که به بهترین شکل این دو رویداد بین‌المللی برگزار شود.

این کاریکاتوریست درباره دلایل استقبال دوسالانه کاریکاتور تهران از سوی هنرمندان خارجی گفت: زمانی که این دوسالانه توسط جوانان هنرمند در اوایل انقلاب پایه‌گذاری شد، همه با هم متحد بودند و با شور و علاقه در پیشرفت آن می‌کوشیدند. در نتیجه پایه‌های آن محکم بنا شده است و اگر در طول این سالیان، اختلافی در برگزاری آن پیش آمده، این پایه‌های محکم، از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرده است.

عبدی ادامه داد: معمولا جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی در دنیا، دارای ستاره‌های کیفیت هستند و دوسالانه کاریکاتور تهران یک فستیوال پنج‌ستاره است که نشان از جایگاه بالا و کیفیت بسیار خوب برگزاری‌ آن است. البته ارتباط قوی شجاعی‌طباطبایی دبیر دوسالانه و جایگاه قابل احترام او در میان هنرمندان خارجی، در این راستا تاثیر زیادی داشته است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 1 =