دلیل افزایش قیمت سکه/ اختصاص منابع ری‌فاینانس برای واردات فولاد

رئیس‌کل بانک مرکزی از اختصاص منابع ری‌فاینانس برای واردات فولاد در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: 90 درصد منابع بانکی در خدمت تولید و صنعت است.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر در مورد تامین مالی واردات فولاد به روش ری‌فاینانس گفت: به زودی برای تامین مالی واردات فولاد به صورت ری‌فاینانس، منابعی اختصاص خواهد یافت.

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه 90 درصد از منابع سیستم بانکی را به بخش تولید و صنعت اختصاص داده‌ایم، افزود: تمام تلاش ما رونق بخش تولید و صنعت است.

وی تصریح کرد: اختصاص 37 درصد از منابع سیستم بانکی به بخش صنعت و معدن، 25 درصد به مسکن، 20 درصد به کشاورزی به این معنا است که حرکت منابع بانکی به سمت تولید و بخش صنعت و معدن بوده است.

بهمنی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بانک مرکزی به میزان کافی سکه در اختیار دارد که آن را وارد بازار کند، تصریح کرد: اما نمی‌خواهیم که منابع خود را به صورت ارزان وارد بازار کنیم.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به نامتعادل بودن قیمت طلا در بازارهای جهانی عنوان کرد: قیمت سکه در بازار داخلی بر اساس افزایش یا کاهش قیمت‌های جهانی تغییر می‌کند.

وی بر افرادی که وارد بازار سفته بازی سکه می‌شوند، هشدار داد و گفت: این افراد باید مراقب زیان‌های خاصی که ممکن است متوجه آنها شود، باشند.

بهمنی از کافی‌بودن ذخایر طلای بانک مرکزی خبرداد و عنوان کرد: بانک مرکزی می‌تواند به بانک‌ها اعلام کند که فروش سکه را بیشتر کنند؛ اما هیچگاه زیر قیمت جهانی عرضه نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی می‌تواند سکه‌ها را وارد بازار کند و معادل آن شمش وارد و سکه ضرب کند و کارمزدی را دریافت کند، اما چنین کاری را نخواهد کرد.

کد خبر 1403489

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =