افتتاح آسمان نمای سه‌بعدی اراضی عباس آباد تا سال آینده

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد با بیان اینکه آسمان نمای سه بعدی در اراضی عباس آباد تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد گفت: این آسمان نما به شکل کره است و تصاویری از ستارگان، سیاره‌ها و...در آن نمایش داده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام اتابکی با اشاره به موقعیت این آسمان نما در اراضی عباس آباد گفت: سطح این محوطه که در حاشیه جنوبی بزرگراه شهید همت واقع شده حدود 11000 مترمربع پیش‌بینی شده است و در این پارک، کالبد و فضای آسمان نما با معماری یک کره فضایی به قطر 30 متر جانمایی شده است .

وی با بیان این که در این کره سفر به کهکشان نمایش داده می‌شود، اظهار کرد : قرارگیری این کره در حاشیه بزرگراه شهید همت بهترین دید و منظر شهری برای رویت این مجموعه از بزرگراه شهید همت ، شهید مدرس و شهید حقانی را به وجود می‌آورد.

اتابکی در ادامه با اشاره به ویژگی های این آسمان نمای سه بعدی گفت : پلانتاریوم یا همان آسمان‌نما، تالاری است که در آن نمایی از ستارگان، سیاره‌ها و دیگر پدیده‌های آسمانی برای اهداف آموزشی یا سرگرمی نمایش داده می‌شود و دارای گنبدی است که بینندگان زیر آن می‌نشینند و تصویری از آسمان را که با پروژکتور مخصوصی بر سقف گنبد می‌افتد نگاه می‌کنند.

مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد تصریح کرد : در مرکز گنبد آسمان نما یک پروژکتور قرار دارد که شامل پروژکتورهای جداگانه ای برای خورشید، ماه، سیارات و ستارگان است و این پروژکتورها توسط موتورهای دقیقی به حرکت در می آیند و در صورت لزوم سرعتشان را سریع و یا آرام می کنند.

به گفته اتابکی می توان این پروژکتورها را طوری ساخت که آسمان شب را در هر زمانی در گذشته یا آینده نشان دهند.

کد خبر 1403682

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =