15 اتوبوس جدید به سیستم حمل و نقل عمومی کرمان اضافه شد

کرمان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمان و حومه از ورود 15 اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منصور ایرانمنش در مراسم ورود 15 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمان گفت: تعداد 172 دستگاه اتوبوس در بخش دولتی و 106 اتوبوس نیز بخش خصوصی کرمان فعال هستند.  

ایرانمنش ادامه داد: از این تعداد 15 دستگاه اتوبوس فرسوده طی یک ماه گذشته به مزایده گذاشته شد و با پیگیری‌های صورت گرفته این  15 دستگاه اتوبوس جدید جایگزین آنها شد.

وی با اشاره به موقعیت حساس سازمان اتوبوس رانی گفت: شهروندان خدمات‌دهی و ساعات عبور و مرور اتوبوس‌ها را به صورت لحظه‌ای زیر نظر دارند و کوچک‌ترین تأخیر در خدمات‌دهی را منعکس می‌کنند.

این مسئول بیان داشت: با توجه به تراکم جمعیت در خط یک شهر کرمان (از میدان شهدا تا میدان آزادی) 50 درصد این اتوبوس‌ها در این خط مستقر می‌شوند و مابقی نیز با اولویت تراکم جمعیت به دیگر مسیرهای مورد نیاز افزوده خواهند شد.

وی گفت: قیمت هر اتوبوس را بیش از 100 میلیون تومان است که 5.17 درصد از هزینه‌ خرید هر اتوبوس توسط شهرداری و مابقی این هزینه از سوی وزرات کشور در قالب اعتبارات یارانه‌ای پرداخت شده است.

ایرانمنش اظهار داشت: هم اکنون در حال پیگیری برای برپایی مزایده‌ی 22 دستگاه اتوبوس فرسوده دیگر این ناوگان هستیم که امیدواریم تا پایان سال جاری با حمایت‌های وزارت کشور 22 دستگاه اتوبوس جدید جایگزین اتوبوس‌های فرسوده‌ی ناوگان اتوبوس‌رانی کرمان و حومه شود.

رئیس کارگروه ترافیک استانداری گفت: با  توجه به هدف گذاری های صورت گرفته در زمینه حمل و نقل قرار است تا پایان سال جاری 75 درصد از سفرهای درون شهری توسط حمل و نقل عمومی انجام شود.

علیرضا حکاک زاده بیان داشت: به طور متوسط بین 850 تا 900 هزار سفر روزانه در شهر کرمان انجام می‌شود که باید 75 درصد آن‌ها با حمل و نقل عمومی که همان سیستم اتوبوس‌رانی است انجام شود.

حکاک گفت: با توجه به امکاناتی که وجود دارد رسیدن به این رقم دور از ذهن است ولی با تلاش و کوشش باید بستر آن را فراهم آوریم.  

عضو هیئت مدیره سازمان اتوبوس رانی کرمان اظهار داشت: تعداد ایستگاه‌های اتوبوس را نیز متناسب با نیاز شهروندان طراحی خواهیم کرد و امیدواریم با افزایش تعداد اتوبوس‌های این ناوگان و مدیریت مناسب آن گام‌های خوبی در این راه برداریم.

در پایان این مراسم مسئولان حاضر از نخستین ایستگاه مکانیزه‌ی اتوبوس‌های خط واحد شهر کرمان بازدید کردند.

کد خبر 1403742

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =