20 درصد مدارس مازندران هوشمندسازی می شود

ساری - خبرگزاری مهر: معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: 20 درصد مدارس استان در مقاطع تحصیلی هوشمندسازی می شود.

علی اصغر طبری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با برنامه ریزیهای صورت گرفته برای سال تحصیلی جدید، 20 درصد دوره های مختلف تحصیلی به تفکیک جنسیت تحت پوشش هوشمند سازی قرار می گیرند.

وی افزود: هم اکنون زیرساختهای آن نظیر دوره های آموزشی جهت آگاهی بخشی و مهارت آموزی منابع انسانی آموزش و پرورش  و تجهیز مدارس در یک پروسه زمانی سه ساله در دست اقدام است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی  و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران افزود: مدرسه هوشمند یک سازمان یادگیرنده بوده که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه ای و شبکه است و محتوای اکثر دروس آن به شیوه الکترونیکی  و تعاملی است.

طبری افزود: هوشمند سازی مدارس به صورت هدفمند سازی و  اصولی بر پایه تقویت مدرسه الکترونیکی در مازندران اجرایی می شود که این امر در سال تحصیلی فعلی، در هشت مدرسه دولتی و 13 مدرسه غیردولتی اجرا شده است.

وی، با بیان اینکه هوشمند سازی مدارس بر مبنای بومی سازی  در مازندران اجرا می شود، تصریح کرد: رشد ذهنی، جسمی، عاطفی و روانی دانش آموزان، ارتقاء تواناییها و قابلیتهای فردی آنان تربیت نیروی انسانی متفکر آشنا به فناوری و افزایش مشارکت مردمی از اهداف هوشمند سازی است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی  و نیروی انسانی اداره کل آموزش وپرورش مازندران گفت: نمایشگاه منطقه ای هوشمند سازی  اواخر آبانماه امسال در ساری برگزار می شود.

وی از برگزاری کنفرانس علمی هوشمند سازی، اسفندماه امسال در مازندران خبر داد.

کد خبر 1403934

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =