تشکیل کارگروه برای مبارزه با دلالی/ بعد از انتخاب رئیس، فوتبال را تنها نگذارید

وزیر ورزش و جوانان در نشست مجمع عمومی فدراسیون فوتبال و تشریح کارگروهی برای مبارزه با پدیده شوم دلالی در این رشته ورزشی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد عباسی وزیر ورزش و امور جوانان در مورد حضورش در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال گفت: بعضی ها می خواهند بدانند سیاستگذاری مدیران جدید وزارت ورزش و جوانان چیست و آیا گرایش خاصی به سمت یک رشته داریم. من در همه مجامع شرکت نمی کنم اما آمدنم به این دلیل نیست که فوتبال بیش از همه رشته ها اهمیت دارد یا سایر رشته ها کم اهمیت هستند اما هر کدام از رشته ها که تعداد افراد فعال در آن و جمعیتی که تحت پوشش دارند بیشتر باشد به خاطر احترام به آن جمعیت غالب در نشست هایش حضور می یابم.

عباسی توجه به ورزش همگانی را دیگر اولویت این سازمان برشمرد و افزود: همانطور که اولویت ما توجه به ورزش قهرمانی است اما توجه به سلامت جامعه به شکلی کلی تر در بخش ورزش همگانی صورت می گیرد ما باید ورزش همگانی را نظام مند تر برگزار کنیم تا خانواده ها خصوصا بانوان در سراسر کشور به ورزش روی آورند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سند چشم انداز فدراسیون فوتبال را دیده است ادامه داد: همه فدراسیون ها باید سند پایدار و راهبردی داشته باشند زیرا برای موفقیت نیاز به ایده های بلند مدت با نقشه های راه مناسب است قطعا در یک سال اخیر توجه جدی برای ارتقاء ورزش خصوصا در فوتبال بوجود آمده که ما تلاش می کنیم برنامه های دراز مدت جای مسائل مقطعی را بگیرد.

عباسی حضور در جام جهانی را ایده مهمی دانست اما تاکید کرد: در این بین تیم های پایه ناموفق بودند و عراق هم مانع صعود تیم امید به المپیک شد که این مسئله باعث شد  بخشی از استعدادها را از دست بدهیم. قطعا ما یکی از عالیترین جوامع را داریم که بیش از 30 میلیون آن هوادار فوتبال هستند که این موضوع باعث شده مسئولان بین المللی توجه و امتیازهای ویژه ای برای فوتبال ما در نظر بگیرند. قطعا نظام آسیایی هم به این تعداد تماشاگر می بالد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات المپیک در سال آینده افزود: تیم های 40  سال است به المپیک صعود نکرده و مردم در این خصوص انتظاراتی دارند ما سعی می کنیم افق ها را شناسایی و با ارتباط ها و تعاملات مثبتی که بین همه وزارتخانه های مرتبط با ورزش بوجود آمده و اتکا در وحدت عمومی سعی کنیم از ظرفیت های موجود برای موفقیت ها استفاده کنیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه افراد حاضر در مجمع فدراسیون فوتبال می توانند کمک های بزرگی را به رشد این رشته کنند ادامه داد: قطعا در فوتبال تنها یک نفر می تواند رئیس شود و نباید بعد از انتخاب همه کنار بکشند بلکه باید سایر مدیران و کارشناسان به جای اینکه در کنار گود بایستند با نظرات، پیشنهادات و یا کمک هایی که می توانند انجام دهند به رشد این رشته کمک کنند.

عباسی در پایان در مورد بحث هایی که پیرامون دلالی در فوتبال وجود دارد گفت: دلالی ممکن است در همه جا اتفاق بیفتد اما من از مسئولان می خواهم با تشکیل کارگروهی به صورت ریشه ای این موضوع را پیگیری کنند تا در تارک نظام درخشان جمهوری اسلامی شاهد حضور این افراد نباشیم.

کد خبر 1411645

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =