سلیقه مخاطب برایم اهمیت ویژه‌ای دارد

مجید جعفری کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه در اجرای آثارش سلیقه مخاطب برایش اهمیت ویژه‌ای دارد، اطلاع رسانی مناسب در حوزه تئاتر آزاد را عامل موفقیت این نمایش‌ها دانست.

مجید جعفری کارگردان با سابقه تئاتر که این روزها نمایش"خودخودشه" را در تماشاخانه قیام روی صحنه دارد به خبرنگار مهر گفت: قاعده کلی در تئاتر آزاد این است که سالی یک بار نمایش‌ها تعویض شوند و گاهی هم پیش می‌آید که به دلیل استقبال مخاطبان یک نمایش بیشتر از دوسال روی صحنه بماند؛ اما من تصمیم گرفته‌ام برای احترام به تماشاگران و ترغیب آنها به دیدن کار نمایشی را کمتر از یک سال در تئاتر آزاد روی صحنه داشته باشم.

وی ادامه داد: برای اینکه مخاطب از کار لذت ببرد، تصمیم گرفتم هر چند ماه یکبار تغییراتی هم در متن و هم در اجرای نمایش بدهم. زمانی که شرایط و روحیه تماشاگر تغییر کرده است، می‌توان حال و هوا و اجرای نمایش را هم تغییر داد. با این تمهید مخاطبان بیشتری جذب کار می‌شوند، چون در طول چندین ماه که نمایشی روی صحنه اجرا می‌شود مخاطب می‌‌تواند اجراهای متفاوتی را از یک اثر نمایشی ببیند.

این کارگردان ادامه داد: تغییراتی که در اجرا داده می شود با توجه به سلیقه و خواست مخاطبان صورت می‌گیرد. این تجربه را در نمایشهای قبلی‌ هم داشته‌ام و در نمایش"خودخودشه" تصمیم گرفتم هر سه ماه یکبار این تغییرات را لحاظ کنم.

وی درباره میزان استقبال از نمایش"ساحره سوزان" اثر آرتور میلر که سال گذشته در تئاتر آزاد اجرا کرده بود توضیح داد: من از اجرای این نمایش بسیار راضی بودم، اما از استقبال تماشاگران زیاد رضایت نداشتم. این نمایش بیانگر نیاز امروز مردم جامعه ما بود و شرایط زندگی را به نقد می‌کشید، اما متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی نامناسب استقبالی که از این نمایش شد برای من راضی کننده نبود.

وی افزود: من موافق این نیستم که نمایش‌های سنگین و تراژدی قابلیت اجرا در تئاتر آزاد را ندارند. چون اگر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی مناسبی برای این آثار انجام دهند میزان استقبال مخاطب به اندازه نمایش‌های کمدی می‌شود. من با اجرای"ساحره سوزان" می‌خواستم ثابت کنم که بچه‌های تئاتر آزاد قادر هستند کارهای سنگین را هم اجرا کنند و موفق هم شدم. چون اکثر آنها فارغ‌التحصیل تئاتر هستند و تجربیات بسیاری دارند.

نمایش"خودخودشه" به نویسندگی و کارگردانی مجید جعفری با بازی پژمان علیپور، رضا پاپی، رضا شفیعی، بهروز پوربرجی، محمدرضا جهانگیری، فردین رفیعیان، شهره نیکنام، عباس رضایی و... هرشب ساعت 21 در تماشاخانه قیام روی صحنه می‌رود.

کد خبر 1436825

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =