آغاز انتشار مرحله دوم اوراق مشارکت بلوک میارمیار نگین تبریز

تبریز – خبرگزاری مهر: شهردار تبریز گفت: مرحله دوم اوراق مشارکت یک هزار میلیارد ریالی احیای بافت فرسوده بلوک میارمیار ( نگین تبریز) از سوی شهرداری از 10 دی ماه جاری به مدت شش روز منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا نوین  با اشاره به جزئیات و شرایط فروش  مرحله دوم اوراق مشارکت پروژه احیای بافت فرسوده بلوک میارمیار (نگین تبریز) افزود: این اوراق با هدف بازسازی و احیای بافت فرسوده بلوک میار میار از 10 تا 15 دی ماه جاری از طریق شعبات منتخب بانک سپه سراسر کشور منتشر خواهد شد و علاقمندان می‌توانند در تاریخ‌های یاد شده نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.

وی بیان کرد: مدت مشارکت اوراق یک هزار میلیاردی شهرداری تبریز برای اجرای پروژه احیای بافت فرسوده بلوک میارمیار (نگین تبریز) چهارساله با 17 درصد سود علی‌الحساب بوده و این اوراق بی‌نام، معاف از مالیات، قابل انتقال به غیر و قابل خرید قبل از سر رسید با نرخ سود سپرده گذاری بلند مدت  هستند.

شهردار تبریز همچنین ادامه داد: اصل و سود این اوراق نیز از سوی بانک سپه تضمین شده است و خریداران می‌توانند با اطمینان خاطر نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.

نوین در بخش دیگری از  سخنان خود با دعوت از تمام شهروندان برای خرید این اوراق و مشارکت در عمران و آبادانی شهر تبریز گفت: از شهروندان تبریزی و آذربایجانی های ساکن در دیگر استانها و شهرستان های کشور می خواهیم تا با خرید اوراق مشارکت احیای بافت فرسوده بلوک میار میار بیش از پیش در عمران و آبادانی شهر مشارکت داشته باشند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محل هزینه کرد اعتبارات حاصل از فروش این اوراق گفت: اوراق مشارکت یک هزار میلیارد ریالی جدید شهرداری برای اجرای طرح نوسازی و احیای بافت فرسوده بلوک میارمیار (نگین تبریز) اختصاص خواهد داشت و شرایط آن، تابع شرایط و ضوابط کلی انتشار اوراق مشارکت عمومی است.

علیرضا نوین در ادامه سخنان خود با اشاره به موفقیت تجربه فروش و انتشار اوراق مشارکت برای اجرای طرح های بزرگ عمرانی عتیق و آیسان در سال گذشته، تنها راه تسریع روند توسعه و عمران شهری را تلاش برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و فروش اوراق مشارکت دانست و اضافه کرد: فروش اوراق مشارکت راحت‌ترین و مناسب‌ترین راه برای تسریع روند توسعه شهر و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی خدماتی در کلانشهرها به شمار می رود و شهرداری تبریز در سال گذشته و از طریق فروش اوراق مشارکت طی دو مرحله جمعا به ارزش ریالی دو هزار میلیارد ریال، موفق به عملیاتی کردن اجرای طرح‌های کلانی چون پروژه عتیق و آیسان شد و در حال حاضر این دو پروژه با سرعت و جدیت تمام در حال اجرا هستند.

وی  در ادامه با اشاره به اهمیت احیای بافت‌های فرسوده شهری افزود: تبریز با برخورداری از دو هزار و 520 هکتار بافت فرسوده نیازمند احیای سریع و جدی این بافت‌هاست و با توجه به محدودیت منابع مالی و بودجه‌های شهرداری از یک سو و فقدان درآمدهای پایدار از سوی دیگر به نظر می‌رسد صدور و انتشار اوراق مشارکت در این بخش می‌تواند مناسب‌ترین اقدام باشد.

کد خبر 1496008

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =