شرط حزب مؤتلفه برای ثبت نام اعضا در انتخابات مجلس

عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: این حزب اعلام کرده هر کدام از اعضای حزب که احساس شایستگی می کنند می توانند برای حضور در انتخابات ثبت نام کنند اما در صورتی که نامشان در فهرست جبهه متحد اصولگرایان وجود نداشته باشد باید از شرکت در انتخابات انصراف دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، اسدالله بادامچیان که برای ثبت نام در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عملکرد مجلس هشتم خیلی عالی بود گفت: به غیر از مجلس اول شورای اسلامی که کار کلان قانونگذاری را بر عهده داشت مجلس هشتم یکی از بهترین مجالس در طول عمر جمهوری اسلامی ایران در بعد قانونگذاری بود.

وی رفع مشکلات معیشتی مردم در یک نظام اقتصادی قوی را مهمترین وظیفه مجلس نهم خواند.

بادامچیان با بیان اینکه بنده ناظر مجلس شورای اسلامی در اندوخته اسکناس و ذخیره و جواهرات هستم گفت: جمهوری اسلامی بدهی خارجی ندارد و از پشتوانه ارزی خوبی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی خود برخوردار است.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه موتلفه با سهم خواهی مخالف است، گفت: سهم خواهی بر اساس قدرت و چانه زنی صورت می گیرد اما مجلس امانت مردم است و سهم کسی نیست.

وی با تاکید بر اینکه در فرهنگ انقلاب اسلامی سهم خواهی شرک است، گفت: حزب موتلفه اسلامی به اعضای خود اعلام کرده هر کسی که احساس شایستگی می کند می تواند برای ثبت نام در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی اقدام کند. اما اگر نامش در فهرست جبهه متحد اصولگرایان قرار نداشت باشد انصراف دهد. بنده نیز در صورتیکه نامم در فهرست جبهه متحد اصولگرایان قرار نداشته باشد از شرکت در انتخابات مجلس نهم انصراف می دهم.

بادامچیان در خصوص حضور اصلاح طلبان در مجلس نهم گفت: اصلاح طلبان در میان مردم جایگاهی ندارند زیرا حرف جدیدی برای گفتن ندارند.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس نهم همه سلایق سیاسی حضور خواهند داشت، گفت: امیدواریم مردم به کسانی رای بدهند که آب به آسیاب مردم نریزند و خوش اخلاق باشند.

بادامچیان در ارزیابی عملکرد مجلس هشتم در مقابل دولت گفت: مجلس هشتم مجلس شجاعی بود در عین اینکه در برابر دولت از استقلال برخوردار بود اما از قوه مجریه حمایت می کرد.

وی افزود: برای مجلس وجود وکیل الدوله ها خطرناک است چون وکیل الدوله نمی تواند سئوال یا استیضاح کند و در مقابل تخلفات دولت بایستد.

وی با تاکید بر اینکه در سال پایان مجلس هشتم دولت همراهی خوبی با مجلس نداشت گفت: اگر به جای رئیس جمهور بودم به مجلس می آمدم در جریان سئوالات نمایندگان قرار می گرفتم و پاسخ می دادم زیرا سئوال حق نمایندگان است.

کد خبر 1496152

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =