در گفتگو با مهر اعلام شد: حمایت از بازی های رایانه ای بومی/ بازیهای بومی در شبکه ملی اینترنت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه های این وزارتخانه برای امضای تفاهمنامه ای با بنیاد ملی بازیهای رایانه ای خبرداد که براساس آن بازی سازان رایانه ای بومی مورد حمایت جدی وزارت ارتباطات قرار می گیرند.

علی حکیم جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از بازیهای رایانه ای اظهار داشت: با توجه به آماده سازی زیرساختهای ارتباطی کشور با شبکه ملی اطلاعات آنچه که در این شبکه باید مورد توجه قرار گیرد تولید محتوای بومی و فارسی است که در این راستا طرح حمایت از بازیهای رایانه ای بومی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیئت مدیره سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه بازیهای رایانه ای یکی از محتواهای پرطرفدار در کشور است خاطرنشان کرد: خوشبختانه بنیاد امور بازیهای رایانه ای اقدامات بسیار موثری در جهت توسعه و تقویت بازیهای رایانه ای بومی در کشور انجام داده است؛ سازمان فناوری اطلاعات نیز قصد دارد در راستای امضای تفاهمنامه از این مجموعه حمایت کند.

حکیم جوادی با تاکید بر اینکه سازمان فناوری اطلاعات ایران قصد دارد با حمایت از مجموعه بنیاد ملی بازیهای رایانه ای تعداد موتورهای بازی بیشتری را در کشور توسعه دهد هدف از این طرح را ارائه بازیهای رایانه ای بومی برای استفاده عموم مردم در شبکه ملی اطلاعات - شبکه ملی اینترنت - عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این راستا مذاکرات آغاز شده و تمامی سعی بر این است که با همکاری بنیاد ملی بازیهای رایانه ای بتوان این صنعت را در کشور توسعه داد تا به عنوان یکی از محتواهای شبکه ملی اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع مورد حمایت از بازیهای رایانه ای را مربوط به حمایت مالی و فنی و قانونی از تولیدکنندگان این بازیها در بخش های مختلف برشمرد و اضافه کرد: چنانچه نیاز باشد موضوع حمایتها از تولیدکنندگان این صنعت در کارگروه مدیریت فاوا و در کمیته ای که مربوط به این بخش است مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد و در نهایت حمایتهای مورد نیاز اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه به این موضوع به عنوان یک پروژه در قالب برنامه پنجم توسعه نگاه می شود به مهر گفت: در حال امضای تفاهمنامه با بنیاد ملی بازیهای رایانه ای هستیم که به زودی نهایی می شود و پروژه حمایت از بازیهای رایانه ای بومی که قرار است در برنامه پنجم توسعه یکی از محتواهای شبکه ملی اطلاعات را شکل دهد کلید می خورد.

کد خبر 1512676

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =