تکمیل طرحهای عمرانی ارومیه در اولویت برنامه های استانداری

ارومیه - خبرگزاری مهر: استاندار آذربایجان غربی، تکمیل پروژه های شهری و عمرانی ارومیه را از اولویتهای مدیریت استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید جلال زاده روز چهارشنبه به همراه شهردار و اعضای شورای شهر ارومیه از چند پروژه شهری ارومیه بازدید کرد و در جریان روند اجرایی این پروژه ها قرار گرفت.

وی در این بازدید با اشاره به اینکه پل قویون به عنوان یک پروژه فاخر و گره گشا در ترافیک شهری مورد توجه جدی مسئولان شهری ارومیه قرار دارد، افزود: این پروژه با مشکلاتی مواجه است که عمده ترین آنها را معارضین ملکی تشکیل می دهند و بخش دیگر مشکلات آن نیز به دستگاه های خدمات رسان مربوط می شود که به صورت مطلوبی به وظیفه خود عمل نکردند.

جلال زاده ادامه داد: برای امسال مقرر شد دو میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز برای این پروژه از سوی استانداری تخصیص یابد تا بتوانیم در شش ماهه اول سال آینده فاز دیگری از آن را به بهره برداری برسانیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به پروژه بیمارستان 450 تختخوابی شهید بهشتی ارومیه اشاره کرد و گفت: اسفندماه امسال اسکلت ساختمان این بیمارستان به پایان می رسد و برای سال آینده نیز اعتبار قابل توجهی برای آن در نظر خواهیم گرفت.

جلال زاده همچنین در رابطه با آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی نیز اعلام کرد: پیشرفت این آزمایشگاه راضی کننده نیست و مقرر شد در روند اجرایی آن تسریع صورت گیرد.

وی یادآور شد: این پروژه باید در شش ماهه اول سال آینده به اتمام برسد که برای این کار استانداری و دانشگاه علوم پزشکی هر کدام یک میلیارد تومان برای آن تخصیص خواهند داد و وزارت بهداشت، درمان و خدمات آموزش پزشکی نیز تجهیز این آزمایشگاه را بر عهده می گیرد.

جلال زاده در ادامه ای بازدید، روند اجرایی احداث ساختمان مدیریت بحران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تصمیم گرفتیم یک میلیارد تومان در دو ماه پایانی امسال به این پروژه اختصاص دهیم تا در سوم خرداد ماه سال 91 شاهد افتتاح آن باشیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به پروژه فرهنگسرای قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 86 آغاز شده است که از میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح، 5 میلیارد ریال آن از سوی استانداری و مابقی نیز از طرف شهردرای پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تا پایان امسال 6 میلیارد ریال از سوی استانداری و همین مقدار نیز در اوایل سال آینده از سوی شهردرای ارومیه به این پروژه اختصاص می یابد تا در هفته دولت سال 91 شاهد به بهره برداری از آن باشیم.

گزارش بازدید استاندار از طرح های عمران شهری ارومیه

پل قویون اولین پروژه ای بود که مورد بازدید استاندار آذربایجان غربی، قرار گرفت. پروژه ای 720میلیارد ریالی که ساخت آن از سه سال پیش آغاز شده است و تاکنون نیز 410 میلیارد ریالی برای احداث آن هزینه انجام گرفته است.

در این بازدید استانداری آذربایجان غربی 20 میلیارد ریال به این پروژه جهت تسریع در روند امور اجرایی آن تا پایان سالجاری اختصاص داد.

دومین پروژه ای که استاندار آذربایجان غربی از آن بازدید کردد، آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی بود. پروژه ای که در حال حاضر از 76 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

تاکنون برای این پروژه 37 میلیارد ریال هزینه شده است و 30 میلیارد ریال دیگر برای اتمام آن نیاز است.

استاندار آذربایجان غربی در جریان این بازدید از اختصاص اعتبار باقی مانده برای تکمیل این پروژه خبر داد و خواستار تجهیز این آزمایشگاه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

بازدید از بیمارستان 450 تختخوابی شهید بهشتی ارومیه سومین پروژه ی مورد بازدید استاندار آذربایجان غربی بود.

این پروژه در حال حاضر در فاز اول خود،‌ 90 درصد در اسکلت ساختمان پیشرفت فیزیکی دارد. پروژه ای 400 میلیارد ریالی که تاکنون 80 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

ساختمان مدیریت بحران استان پروژه دیگری بود که استاندار آذربایجان غربی از آن بازدید کرد.

این پروژه نیز هم اکنون از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و تاکنون برای احداث آن 16 میلیارد ریال هزینه شده است و برای اتمام آن به هشت میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است.

بازدید از فرهنگسرای قرآن و عترت آخرین پروژه ای بود که مورد بازدید استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.

این پروژه نیز در حال حاضر از 63 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و تاکنون برای ساخت آن 12 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده و 29 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار دیگر نیز برای اتمام آن مورد نیاز است.

کد خبر 1512840

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =