6 میلیون و 600 هزار متقاضی عمره تعیین اولویت شدند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با انجام قرعه کشی تمام 6 میلیون و 600 هزار متقاضی که در دور جدید عمره ثبت نام کرده بودند تعیین اولویت شدند و زمان و نحوه اعزام آنها از طریق بانک های عامل به اطلاع آنها می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لیالی در مراسم قرعه کشی که عصر امروز در سازمان حج برگزار شد، گفت: بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و تعیین نرم افزار ویژه قرعه کشی 6 میلیون و 566 هزار و 203 نفر که در بانک های ملی و ملت برای سفر عمره ثبت نام کرده بودند، قرعه کشی امروز شرکت کرده و برای آنها 300 اولویت در نظر گرفته شد که هر اولویت شامل 22 هزار نفر خواهد بود.

وی تأکید کرد: طی این مدت حدود 100 هزار نفر از ثبت نام کنندگان انصراف داده و پول خود را از بانک ها پس گرفتند و 25 هزار نفر نیز که در دو نوبت ثبت نام کرده بودند به انتخاب خودشان یک نوبت را حذف کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: بر اساس پالایشی که انجام گرفت، در نهایت از اولویت 301 تا 600 انتخاب شد که به زودی از طریق بانک ملت و ملی، زمان و نحوه اعزام آنها به اطلاعشان می رسد.

لیالی در مورد جنسیت ثبت نام کنندگان نیز گفت: 58 درصد ثبت نام کنندگان را زنان و 42 درصد را مردان تشکیل داده اند و همچنین 41.5 درصد مربوط به ثبت نام بانک ملت و 58.5 درصد نیز مربوط به ثبت نام کنندگان در بانک ملی بود.

به گفته وی در میان ثبت نام کنندگان که در گروه های 1 تا 25 نفره بودند بیشترین فراوانی شامل گروه های 2، 3، و 4 نفره بودند و تنها 15 درصد ثبت نام کنندگان، گروه های 5 تا 25 نفره را شامل می شوند.

وی به نحوه قرعه کشی اشاره کرد و گفت: این قرعه کشی بر اساس نرم افزار ویژه ای که برای آن توسط کارشناسان سازمان تدوین شد، صورت گرفت و 7 عدد اول نیز توسط گوی انتخاب شدند.

وی گفت: بیشترین افراد ثبت نام کننده در گروه های سنی 40 تا 50 سال بودند که 32 درصد آنها خانه دار، 6 درصد محصل، 9 درصد کارمند و 9 درصد نیز دارای مشاغل آزاد بودند.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، در مجموع 2 درصد از ثبت نامی بانک های ملی و ملت به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام کرده بودند.

کد خبر 1513091

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =