راهکار مقابله با تحریم نفتی اروپا/ دولت بهای نفت در بودجه 91 را کاهش دهد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت کاهش وابستگی بودجه 91 به درآمدهای حاصل از فروش نفت، گفت: یکی از راههایی که دشمنان برای تحریم جمهوری اسلامی دنبال می کنند، موضوع نفت ایران است.

حمیدرضا کاتوزیان در گفتگو با مهر درباره تصمیم احتمالی دولت درباره قراردادن قیمت پایه نفت 85 دلاری در لایحه بودجه سال آینده، گفت: نمایندگان مجلس در کمیسیون انرژی در سال‌های گذشته همواره مذاکراتی با دولت داشته است که هر قدر قیمت نفت بالا بسته شود وابستگی بودجه به نفت بیشتر می شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه وابستگی بودجه به قیمت به نفت کشور را به مخاطره می اندازد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم این وابستگی را کاهش دهیم جدای از بسیاری از مولفه‌های اقتصادی، یکی از راههایی که دشمنان برای تحریم جمهوری اسلامی ایران دنبال می کنند موضوع نفت ایران است.
 
نماینده مردن تهران در خانه ملت با یادآوری اینکه قطعا این موضوع که قیمت پایه نفت چه رقمی در بودجه درنظر گرفته شود در کمیسیون انرژی و کمیسیون تلفیق به بحث جدی گذاشته خواهد شد، اظهار داشت: در بررسی‌ها نظرات خود را بیان می کنیم هرچند که تجربه خوبی از تبادل نظرات در سالهای قبل نداریم .
 
وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را می کنیم اما متاسفانه در این موضوع دچار نوعی اختلال در توافقات هستیم، بیان کرد: علت هم این است که عده ای از دوستان نسبت به موضوع نفت و وابستگی شدید بودجه به نفت بی تفاوت هستند یا برداشتهای غیر واقعی و غیرکارشناسی دارند و غیر علمی بحث می کنند.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در پایان با یادآوری اینکه افرادی که چنین نگاهی دارند نمی توانند با ما همراهی کنند، تبیین کرد: قبلا هم در مجلس دیده ایم که متاسفانه همکاری لازم برای قیمت گذاری کارشناسی نفت نمی شود و ما تصور کرده ایم که این تصمیمات در کمیسیون تلفیق یا صحن مجلس در حین بررسی بودجه اصلاح می‌شود که نشده است.
 
جعفرقادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشتر با اعلام خبر آماده شدن جداول هزینه ها و در آمدها لایحه بودجه به مهر گفته بود: لایحه بودجه 1391 احتمالا با 85 تا 90 دلار برای هر بشکه نفت و 1200 تومان برای هر دلار بسته خواهد شد.
 
به گزارش مهر، لایحه بودجه سال 1391 باید نیمه آذر ماه سال جاری به مجلس ارائه می شد، اما با گذشت بیش از 2 ماه از این مهلت هنوز دولت این لایحه را به مجلس ارائه نکرده است.
کد خبر 1517192

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =