مصلی کرج در صورت ساماندهی پذیرای 16 هزار نمازگزار است

کرج - خبرگزاری مهر: امام جمعه کرج گفت: ساماندهی مصلی کرج و توجه به معماری آن ضروری بوده و نیازمند نگاه ویژه مسئولان در این زمینه است.

حجت الاسلام محسن کازرونی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان مطلب فوق گفت: یکی از مشکلاتی که از ابتدا به آن اشاره کرده و به اصلاح آن اهتمام ورزیدم ساماندهی فضای مصلی و بهسازی آن به منظور بهره گیری هرچه بیشتر از این فضای معنوی، است.

وی افزود: عدم دید کافی برای خطیب جمعه از نمازگزاران یکی از مشکلات فضای مصلی است و خطیب تنها قادر به دید 10 ردیف از صف نمازگزاران یعنی کمتر از یک سوم جمعیت نمازگزار خواهد بود که این امر تسلط و اشراف خطیب به نمازگزاران را به شدت کاهش می دهد.

وی گفت: مصلی کرج چیزی حدود هشت هزار متر فضا در اختیار دارد که در صورت بهسازی می تواند پذیرای بیش از 16 هزار نمازگزار باشد.

حجت الاسلام کازرونی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته و حمایت مسئولان و خیران استان و شهر کرج حیاط مصلی در دو طبقه ساماندهی خواهد شد که طبقه زیرین با تفکیک چهار سالن مجزا و مرتبط بهم به فعالیتهای فرهنگی و مذهبی اختصاص خواهد یافت.

وی همچنین از زیباسازی و معماری بی نظیر سنتی در فضای مصلی و دیوارهای اطراف مصلی خبر داد و گفت: این امر بی شک نقش مهمی در افزایش معنویت فضای مصلی و جذب جوانان بی این فضای عرفانی خواهد داشت.

امام جمعه کرج در خصوص بهره برداری از بخشی از فضای مصلی برای تجارت و تخصیص آن به فروشگاه و بازار گفت: با این اقدام به شدت مخالف هستم زیرا به گمان من این اقدام از معنویت و روحانیت فضای مصلی کاسته و رنگ و بوی تجاری به آن خواهد داد.

وی گفت: بهسازی مصلی و معماری بی نظیر آن، مصلی را به بنائی ماندگار و جاودان برای استان مبدل خواهد کرد.
 

کد خبر 1533504

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =