سیمرغ فیلم فجر از فراز آسمان البرز پر کشید

کرج – خبرگزاری مهر: جشنواره فیلم فجر استانی در البرز با اکران "نارنجی پوش" و برگزاری مراسم اختتامیه در سینما ساویز کرج به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از هفت شب اکران فیلمهای فجر در البرز شاهد استقبال بی نظیر مشتاقان بودیم؛ دوشنبه شب فضای اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم فجر در البرز رنگ و بوی دیگری داشت؛ جشن باشکوهی با حضور مشتاقان و هنر دوستان البرز در سینما ساویز کرج برگزار شد.

در این شب ویژه و به یادماندنی در تاریخ فرهنگ و هنر استان البرز ورودی سینما ساویز با کف پوش قرمزی که تداعی گر همان فرش قرمز پایتخت نشینان است به یمن این روز ویژه و حضور کارگردان و بازیگر بهترین فیلم از دید مخاطبان البرز یعنی " ضد گلوله" مفروش شده بود. در این شب تمام صندلی های 330 نفری سینما ساویز هم پر بود وعده بی شماری نیز ایستاده مراسم اختتامیه را همراهی کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز آغاز گر این پایان به یاد ماندنی در تاریخ هنر البرز بود.

قادر آشنا از تمام مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور همراهی برای اکران موفق این فیلم ها در استان تقدیر ویژه کرد؛ وی از مدیریت سینما ساویز، معاون هنری – سینمایی استان، انجمن سینما گران جوان و کلیه عواملی که دست در دست هم داده و روند اکران فیلم های فجر را در استان البرز به خوبی پیش بردند، تشکر کرد.

در این مراسم از مدیر فعال انجمن سینماگران جوان استان با اهدا لوح تقدیر شد، همچنین 12 نفز از هنرمندان در حوزه های مختلف نیز مورد تقدیر مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز قرار گرفتند.مصطفی کیایی سیمرغ بلورین خود را به کرجی ها تقدیم کرد

مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم فجر در البرز میزبان بهترین فیلم از دید مخاطب بود.

مصطفی کیایی که در روز قبل هم سیمرغ بهترین فیلمنامه را به خود اختصاص داده بود در این مراسم و در جمع هم استانی های خود با تشویق های پیاپی دوستدارانش روی سن رفت و گفت: 17 سال پیش علی کوچکی نقش به سزایی برای آمدن من به سینما داشت. برای موفق شدن در این عرصه باید پشتکار داشت، تلاش کرد و می توان از همین جا شروع کرد و به نقطه های خوب رسید.

کیایی گفت: از همین جا سیمرغ خودم را به کرجی ها تقدیم می کنم و امیدوارم تمام هنرمندان این استان روزی سیمرغ را  از آن خود سازند.

بدرقه جشنواره فیلم  فجربا "نارنجی پوش"/ مراسم آتش بازی در فضای بیرونی سینما ساویز

البرزی ها پس از این مراسم ویژه یک ساعته در سانس سوم هم به تماشای  فیلم " نارنجی پوش " مهر جویی  نشستند. هر چند این فیلم در آخرین روز اکران خود در ساعات 14 و 16 اکران شد ، و بدلیل استقبال بی نظیر مردم  پس از مراسم اختتامیه مجددا سانس ویژه ای برای اکران مجدد اختصاص یافت اما از آنجا که استقبال برای تماشای این فیلم بالا بود با  اکران این فیلم در سانس ساعت 20 باز هم متقاضیان بیشماری خواستار دیدن این فیلم بودند و فضای  دو سالن این سینما پاسخگوی این مطالبه نبود.

در سانس آخر اکران این فیلم  مراسم بدرقه جشنواره بین المللی فیلم فجر در خارج از فضای سینما ساویز و در  فضای باز مراسم آتش بازی بمناسبت اکران آخرین فیلم و پایان جشنواره  در این محل برگزار شد.

جشنواره بین المللی فیلم فجر دوشنبه شب کوله بارش را در استان البرز بست و به کار خود پایان داد. در طول این مدت و در اولین تجربه اکران فیلم های فجر در استان تازه تاسیس البرز تجارب شیرینی را از حضور این جشنواره در استان کسب کردیم؛ مسئولان  حوزه فرهنگ و هنر استان نیز فراتر از انتظارها با تمام کمبود ها و کاستی ها پیش رفتند و در این مدت با تجاربی که در نحوه اکران فیلم ها، توزیع بلیط و.... کسب کردند قطع به یقین می توانند از تجارب خود در سالهای بعد استفاده کنند. به امید سال بعد و به پرواز درآمدن دوباره سیمرغ فیلم فجر از فراز دامنه های سرافراز البرز با او خداحافظی می کنیم و برای آمدنش تا سال بعد لحظه ها را می شماریم.

..................
سپیده غفاری
کد خبر 1533624

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =