آزمایشگاه آسیب شناسی و سم شناسی پزشکی قانونی افتتاح شد

شهرکرد - خبرگزاری مهر: آزمایشگاه آسیب شناسی و سم شناسی پزشکی قانونی با حضور رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، معاون برنامه ریزی استاندار، رئیس دادگستری استان و مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری پیش ازظهر سه شنبه در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه آسیب شناسی و سم شناسی این استان، اظهار داشت: این ازمایشگاه در زیربنای 131 متر مربع دراداره کل پزشکی قانونی این استان احداث شده است.

منصورفیروزبخت با اشاره به اینکه مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 870 میلیون ریال برای ساخت و سکو بندی آزمایشگاه هزینه شده، افزود: یک میلیارد و 760 میلیون ریال برای تجهیزات سم شناسی و آسیب شناسی در نظر گرفته شده که 530 میلیون ریال از محل اعتبارات استان و یک میلیارد و 230 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان چهار محال و بختیاری قابلیتهای این آزمایشگاه را تشخیص مواد مخدر به روش ایمونوکروماتوگرافی و کروماتوگرافی لایه نازک، انجام آزامایش سنجش الکل به روش تنفسی وروش کروماتو گرافی گازی، آزمایش سنجش الکل و تعیین درصد و نوع الکل در مایعات ارجاعی، آزمایش گروه خون به روش اسلاید اگلوتیناسیون، آزمایش تجزیه ادرار و تشخیص خون در ادرار و آزمایش تشخیص کربوکسی هموگلوبین عنوان کرد و بیان داشت: با راه اندازی این آزمایشگاه آسیب شناسی بر روی نمونه اجساد در این اداره صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه قبلا نمونه های سم شناسی و آسیب شناسی این اداره به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان ارسال می شد، اذعان داشت: با تامین نیروی انسانی متخصص و تجهیز هرچه بیشتر آزمایشگاه تمامی آزمایشات در این استان صورت می پذیرد.

کد خبر 1533860

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =