محدودیتی در استفاده از نرخ ارز مرجع برای واحدهای تولیدی وجود ندارد

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ محدودیتی در استفاده از نرخ ارز مرجع برای واحدهای تولیدی منوط بر ثبت سفارش وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن صالحی نیا در دور سوم سفرهای ستاد تسهیل امور و پشتیبانی از واحدهای تولیدی به شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد) با بیان اینکه موضوع استفاده از نرخ ارز مرجع، برای واحدهای تولیدی جهت تامین مواد اولیه و ملزومات تولید خواهد بود افزود: هم اکنون هیچ واحد تولیدی در استفاده ارز به نرخ مرجع با محدودیت و  مشکل روبرو نخواهد بود منوط بر اینکه در ابتدا ثبت سفارش صورت گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: همچنین راهکارها و روشهای اجرایی دقیقی نیز برای گشایش اعتبارات خارجی و انتقال پول در نظر گرفته شده است که علاوه بر معاونت امور صنایع و اقتصادی وزارتخانه، سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها نیز آمادگی لازم را برای تبادل اطلاعات و ارائه راهکارها به واحدهای صنعتی را دارند.

صالحی نیا در ادامه بررسی و حل مشکلات تامین نقدینگی وتسهیلات مالی و اعتباری از سوی بانکها، تهیه و تامین مواد اولیه و قطعات و ملزومات و همچنین نوسانات نرخ ارز و مسائل پیرامون آن را از جمله مشکلاتی دانست که هم اکنون واحدها به آن مواجه هستند و اقدامات مناسبی در وزارتخانه در حال پیگیری است.
 
قائم مقام ستاد تسهیل با بیان اینکه برخی از واحدها برای خرید مواد اولیه و ملزومات نیازمند خرید خارجی از طریق گشایش اعتبار یا حواله هستند، اظهار کرد: برای این موضوع تمهیدات خاصی در کارگروه مربوطه اندیشیده شده است که بر اساس آن، هیچ واحد صنعتی در این راستا با مشکل مواجه نخواهد شد.
 
معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه سخنان خود با تاکید بر تداوم جلسات ستاد، افزود: تلاش می کنیم تا این ستاد مامن خوبی برای حل مسائل و مشکلات واحدها و شهرکهای صنعتی در حوزه های مختلف محسوب شود.
 
وی، توجه بیش از پیش به توسعه زیرساختها علی الخصوص در شهرکهای صنعتی و تسریع در پیگیری موضوعات و ارائه راهکارهای اجرایی را از مواردی برشمرد که نیازمند برنامه ریزی هدف دار و بسترسازی های لازم است.
 
صالحی نیا، حمایت از تولید داخل را از اولویتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت ذکر کرد و گفت: از این رو رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی با جدیت در حال بررسی و پیگیری است.
کد خبر 1534105

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =