350 دانش آموز تهرانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

تهران – خبرگزاری مهر: کارشناس مسئول شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش پرورش شهر تهران از اعزام 350 دانش آموز مدارس شاهد به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پریا فروهر گفت: برای آشنایی نسل امروز با ارزشهای دفاع مقدس و تجدید پیمان با شهدا و آرمانهای جوانان دروان دفاع مقدس، دانش آموزان 15 مدرسه شاهد به منطقه جنوب اعزام شدند.

وی افزود: آشنایی با ارزشهای دفاع مقدس، تجدید پیمان شهدا و آرمانهای آنان و رشادتهای جوانان در دروان دفاع مقدس به این سفر معنوی اعزام شدند.

وی گفت: در این سفر دانش آموزان از مناطق دوکوهه، شلمچه، سد کرخه، زیارت دانیال نبی در شهر شوش بازدید می کنند.

نشست توجیهی کارشناسان امور قرآنی تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد

دومین نشست توجیهی کارشناسان امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران با هدف آموزش و توجیه طرحهای جدول 14 مربوط به ارتقای شاخص های فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه، مهدی نادی، رئیس اداره امور قرآن، محمدرضا سپهرو و جعفر سیفی، کارشناسان امور قرآنی تبلیغات اسلامی تهران توضیحات لازم برای اجرای طرحهای جدول 14، ارائه کرده و به سئوالات و اشکالات مطرح شده از سوی کارشناسان امور قرآی ادارات تابعه پاسخ گفتند.

جلسه شورای مدیران تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد

جلسه شورای مدیران این اداره کل با حضور حجج اسلام نصیر نیک نژاد، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، علی امیری آتشانی معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی و نصیر عابدی سرپرست معاونت اداری و مالی برگزار شد.

در این جلسه که رؤسای ادارات تابعه تبلیغات اسلامی تهران نیز حضور داشتند، نحوه و کیفیت اجرای ‌طرحهای جدول 14، ارتقای شاخصهای فرهنگی پیگیری و مورد بررسی قرار گرفت.

راهکارهای عملی برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در تهران ارائه شد

در چهارمین جلسه کارشناس مسئولان ابتدایی مناطق مختلف آموزش و پروش شهر تهران، بر ارائه راهکارهای عملی برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در پایتخت تأکید شد.

در این جلسه ابتدا کارشناسان هر منطقه به ارائه گزارش از فعالیتها، ابتکارات و خلاقیتهای  قرآنی  انجام شده در منطقه خود پرداختند و حاضران از تجربیات یکدیگر استفاده کردند.

در ادامه کارشناسان ابتدایی، نظرات اصلاحی خود را پس از پایان هر گزارش ارائه کردند و بر لزوم کنترل و نظارت پس از برنامه ریزی و همچنین راهنمایی مدیران و معلمان و راهکارهای عملی برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل(بررسی از طریق سیستم  Sannaad، ارتباط با شورایاریها، چاپ آگهی در همشهری محله، درج اطلاعیه در پورتال منطقه  و ...)  پرداختند.

سپس قماشی کارشناس مسئول ابتدایی شهر تهران در رابطه با شیوه نامه بهبود مدیریت، کارنامه توصیفی، چگونگی ارائه گزارش فصلی، دقت و ریزبینی در بازدید از مدارس، یکسان عمل کردن در تقلیل ساعت کار معلمان، اطلاعات دقیق برای طرح 6-3-3 و جمع آوری آماری از جمله مدرسه، کلاس، دانش آموز و... مطالبی را عنوان کردند.

اجرای عملیات بازسازی خیابان فدائیان اسلام با هزینه 50 میلیارد ریال

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 16 از آغاز عملیات بازسازی خیابان فدائیان اسلام با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد ریال خبر داد.

محمد خبازها گفت: مسیر پرتردد خیابان فدائیان اسلام(راسته سنگ فروشان) به عنوان یکی از مهمترین قطبهای اقتصادی تهران، به منظور رفاه حال شهروندان و کسبه، بازپیرایی و بازسازی می شود.

وی افزود: در حال حاضر، کار اجرایی این پروژه آغاز شده و در سال 91 به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 16 با بیان اینکه، این طرح شامل بازسازی انهار، روکش آسفالت، پیاده روسازی و بازسازی کانالهای طرفین خیابان فدائیان اسلام است، عنوان کرد: با اجرای این طرح، چهره این خیابان که یکی از معابر اصلی اتصال شمال تهران به جنوب شهر است، دگرگون خواهد شد.

وی افزود: طراحی و معماری ساخت پیاده رو این خیابان با کف پوش بتنی خواهد بود و مقابل پارکینگها نیز آسفالت استفاده می شود، به گونه ای که عبور و مرور خودروهای باربری آسیبی به نمای خیابان نرساند.

کد خبر 1534115

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =