برنامه‌های صنعت بیمه در قالب طرح تحول اقتصادی

رئیس کل بیمه مرکزی ایران برنامه های صنعت بیمه در قالب طرح تحول اقتصادی را تشریح کرد و گفت: مواجهه با تحریمهای بیمه در قالب این طرح امکان پذیر است.

سید محمد کریمی در گفتگو با مهر در مورد اجرای طرح تحول صنعت بیمه گفت: بیمه مرکزی رویکرد خود را در زمینه طرح تحول صنعت بیمه در قالب کتابچه ای منتشر کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: در قالب طرح تحول صنعت بیمه طرح های جدید مطابق با شرایط روز، بازار جهانی و نیاز بازار ارائه می شود.

وی با بیان اینکه مواجهه با تحریمها در صنعت بیمه در قالب طرح تحول امکان پذیر است، افزود: آینده صنعت بیمه در کشور کاملا شفاف و روشن ترسیم شده است.

کریمی گفت: بیمه مرکزی در چند محور از جمله بیمه های زندگی، اعتباری، کشاورزی، مهندسی، مسئولیت و سایر زیر شاخه های آنها برنامه های جدید صنعت بیمه را به پیش می برد.

وی با بیان اینکه هیچ تداخلی بین بیمه های بازرگانی و بیمه های بازار وجود ندارد و یکسری از بیمه های پایه اجباری است، گفت: خدمات بیمه تامین اجتماعی و درمانی از این دست بیمه ها هستند که توسط دولت ها و سندیکاهای مربوطه ارائه می شوند.

رئیس شورای عالی صنعت بیمه از برنامه ریزی برای ارائه بیمه های تکمیلی غیر از بیمه های پایه توسط شرکت های بیمه بازرگانی خبر داد و گفت: یکی از این برنامه ها ارائه بیمه تکمیلی به صورت انفردی و خانوادگی است.

به گفته وی، بسیاری از کارخانجات و شرکت ها می توانند بیمه های تکمیلی درمان را در هر سطحی برای کارکنان خود تا سقف معینی و یا بدون سقف خریداری کنند.

کریمی با بیان اینکه بنا داریم که برای کارکنان دولت این برنامه را پیاده سازی کنیم تصریح کرد: اگر سازمان بازنشستگی اقدامات اولیه را انجام دهد ما آمادگی انجام این کار را داریم.

وی ارائه بیمه تکمیل درمان توسط بانک ها را در راستای جذب سپرده عنوان کرد و گفت: بانکها از منابع خود این بیمه نامه را برای مشتریان خریداری می کنند.

کد خبر 1536177

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =